Kung Fu Panda 2 (2010)

8. prosince 2012 v 0:13 | Polgara |  Filmy
***Někdy si přijdu jak v Jiříkově vidění, neboť do kina moc často nechodím...ehm dobře, v poslední době hodně často, ale to ponechme stranou. Zaráží mě, jak se něco, co dřív bylo ojedinělé, stalo běžnou součástí každého promítání. Již automaticky je všechno převáděno jak na normální plátno, tak i na 3D. Ano, značí to lepší podívanou, ale také dražší lístky. Nicméně když jste student, máte tu výhodu, že je budete mít aspoň trochu levnější. Většinou chodím na Anděl (obchodní centrum Nový Smíchov), Flóra anebo Galaxie.


Ale zpátky k Pandě. Již jednička dokázala navnadit, a i přestože je to nějaký ten pátek zpátky, kdy měla premiéru, pořád se k ní ráda vracím. Je zvláštní, jakou závislost dokáží vyvolat animované filmy J. V první řadě bych měla upozornit, že tento není vyloženě pro děti. Tedy spíš, některé ty scény nejsou. Převažují zde převážně akční scény doplněné humorem a pošťuchováním hlavních postav. Aby však dokázali scénáristé zaujmout, rozhodli se dát příběhu hloubku, a tak většinu času sledujem pátrání pandy Po, který hledá svoji minulost. Dozvíme se totiž, že jeho nýnější otec není jeho skutečným otcem (překvapivě). Že jej našel jako mládě přede dveřmi a ujal se jej. V průběhu filmu se Po postupně dozvídá všechny skládačky k tomu, které mu pomohou odhalit jeho původ.


Aby toho nebyl málo, tak navíc musí jít se svými pěti druhy bojovat proti dalšímu nebezpečí, které se rozhodlo ohrozit Čínu. Tentokrát je ohroženo samotné kung fu. Při této příležitosti je hned na začátku vypravování uvedena scéna z minulosti, kde se vypráví o vládcích Číny a jejich synovi a o jedné věštkyni, jejíž věštba spustila hotovou lavinu událostí. Právě tento syn je onou hrozbou. Po se časem také dozví, že on může za to, že přišel o rodinu. Na základě oné věštby se totiž čínský princ vypravil do vesnice, kde měl žít ten, jenž ho měl jednoho dne zničit a všechny vesničany nechal pozabíjet.


V poslední době si pořád říkám, s čím vším scénáristé ještě přijdou, aby diváka dokázali zaujmout. Neboť právě Kung Fu Panda dokázala, že i když se jedná o klišé, jde jej podat poutavě a zajímavě. Nezapomenutelná je ta část, kdy se Po a Pět Postrachů ukrývá v těle papírového čínského draka, díky čemuž se dostávají blíž a blíž ke svému cíly. Jenže, ani to se neobejde bez potíží. Všimnou si jich vlčí strážce, kteří se jim sice postaví, ale jsou vcucnuti dračí hlavou a vypuštěni jeho ocasem. Tedy tím, čím drak vylučuje. To nejde popsat, to se prostě musí vidět.

Potom mě fascinovala scéna, kde Dračímu bojovníkovi mistr Si fu vysvětluje, jak může najít svůj vnitřní klid. Ti z vás, kteří film již viděli, vědí, o čem mluvím. Jde o onu scénku s vodní kapkou, kde pandův mistr předvádí svoje umění, jež pak v závěru Poovi pomůže porazit nepřítele. Pořád si říkáte, že s ničím originálním už přijít nemůžou, že všechno už bylo natočeno, ale Kung fu Panda 2 je důkazem, že i staré se může dát do nového kabátku a nabídnout divákovi všechno, po čem jeho smysly touží.


A na závěr? Smějete se od začátku do konce, užíváte si dokonalé bojové scény, krásnou hudbu, zajímavě udělané prostředí, dokonce i propracované charaktery a skoky do minulosti. Pokud patříte mezi ty, kteří ještě pořád neviděli první díl, doporučuju, abyste se první podívali na něj. Což mi připomíná, že jsem o něm ještě nic nenapsala.

Panda Po stojí před obrovskými a podle všeho nekonečnými schody, hledí na ně a prohlásí: "Můj největší nepřítel...schody."
Zdroje obrázků: 1 a 2
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Mike Mike | Web | 28. dubna 2014 v 18:39 | Reagovat

Tenhle film je boží.....většinou jsou pokračování o něco horší, než první díly. Tady je to však spíše naopak. :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama