Krásné malé lhářky/Pretty Little Liars (2010)

2. prosince 2012 v 20:42 | Polgara |  Seriály
***


Co jsem tak koukala na překlady názvu, tak se různí. Někdy píší, že se seriál v překladu jmenuje Krásné malé lhářky (viz Abyss či CSFD) jinde zas, že jsou to Roztomilé malé lhářky. Tak snad mě neukamenujete, že zvolím první verzi, která je mi sympatičtější.
Ocitáme se v dokonalém americkém městečku, které se jmenuje Rosewood. Postupně se seznamujeme se všemi hlavním postavami, jejich rodinami, kamarádkami a osobou, která je všechny spojuje. Alison. Blonďaté stvoření, které ze všech čtyř kamarádek udělalo jakýsi kroužek vyvolených, a jak ony samy říkají, dodalo jim pocit výjimečnosti. Alison z nich dokázala udělat to nejlepší, co může americká společnost nabídnout. Jsou krásné, jsou bohaté, oblíbené a chytré. Jde o čtyři dívky - Ariu, Spencer, Hannu a Emily. Které se po roce znovu setkávají, a postupně se dozvídáme, co se s touto partičkou vlastně stalo. Alison totiž záhadně zmizela a dodnes se neví, co s dívkou stalo.
Tedy až do okamžiku, kdy naleznou dívčino tělo. Po tomto nálezu se rozjede vyšetřování, při němž jsou dívky postupně předvolány před detektiva, který je vyslechne, ale nevěří jejich verzi. Aby toho nebylo málo, dívkám začnou chodit zprávy od "A", která toho o nich ví víc, než je zdrávo.
Milým překvapením je, že v seriálu hraje jedna z Čarodějek. Konkrétně ta, co hrála Piper (Holly Marie Combsová), tak nyní si zahrála roli matky jedné z hlavních hrdinek - Arii. Zpočátku vás seriál možná unudí k smrti, ale je dobré vydržet až do konce, tedy přesněji řečeno do poloviny, kdy se děj hne jakž takž kupředu. Mile mě překvapil konec první série, který slibuje, že se máme na co těšit.
Nicméně, ani Krásné malé lhářky nejsou dokonalé. Mají svoje chyby. A teď nemám na mysli postavy, ale mezery ve scénáři. Postavy jsou až moc dokonalé, ostatně s tím mají problém i jejich přátelé a rodiny. Příliš dokonalí na to, aby jim divák uvěřil. Tak trochu mi vadila naivita a hloupost dívčin, když řeší vzkazy od "A" či se snaží zametat stopy, které by jim mohly uškodit. Jenže, kdo z nás by se v takovéhle situaci dokázal chovat zodpovědně? Asi nikdo. Strach a pocit, že nemáme jiného východiska, dokáží s naší povahou divy.
Nebudu tu popisovat, jak je seriál dokonalý, a že byste se na něj měli určitě podívat. Že dostanete stejně zajímavou podívanou jako u Gossip Girl (mimochodem, neviděla jsem, ani nečetla) a bla bla. Je to oddechová zábava s trochou napětí, a jako takovou ji musíme brát. A jestli se mi seriál líbil? Líbil, jinak bych se na něj nevydržel dívat až do konce.
Zdroj obrázku: Edna
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ANA ANA | Web | 6. září 2014 v 20:48 | Reagovat

Na Krásné malé lhářky se zrovna dívám. Napůl s napětím, napůl pobaveně. Možná i proto, že už jsem zdaleka za věkovou hranicí hlavních hrdinek, takže neřeším jen jejich vzhled a starosti, ale celkové ladění seriálu.
Je tam dost napínavých situací a hodně dobrá hudba, která to napětí podbarvuje. Ale chvílemi mi připadá, jako by vařili z vody. Mám už za sebou dvě série a teď začínám třetí, ale jedno mi není jasné - jak úžasně informovaný je onen záhadný "A" o každém jejich prdu. S prominutím za ten výraz. I kdyby měl různá sledovadla a odposlouchávadla, jak je schopný sledovat 24 hodin denně čtyři holky, notabene i jejich přítele a rodiče? Teda jen v případě, že by šlo o ducha. Nebo nějaký přízrak z druhého světa, který může být během vteřiny na padesáti místech... :-D
Tohle je jediná věc, která mi připadá ne-uvěřitelná a účelová, ale kdoví, možná se na konci vše vysvětlí.
Jinak, seriál je opravdu dobrý.
Jestli můžu doporučit, zkus Orphan Black. Myslím, že by se ti mohlo líbit.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama