Drive Angry (2011)

7. prosince 2012 v 22:41 | Polgara |  Filmy
***
Vzhledem k tomu, že mám Nicolase Cage jakožto herce ráda a znám jej z filmů Ghost Rider, G-force, Hon na čarodějnice, Čarodějův učeň, oba díly Lovce pokladů, Rituál, Mravenčí polepšovna, Mandolína kapitána Corelliho, Město andělů, Vánoční koleda, tak jsem se na tento snímek těšila. Ale už Hon na čarodějnice mě tak trochu zarazil a divila jsem se, že se k něčemu takovému Cage upsal. Proto tak nějak váhám, ka mám film zařadit. Je to parodie anebo chce být brán vážně? Co tím chtěl básník říct?


Na začátku se ocitáme v pekle a vidíme, jak po cestě jede auto a pár vteřin jsme zpátky na zemi, kde už je všechno normální a potom je záběr na Cage, který honí nějaké podivně vypadající chlápky, kteří prohlašují, že ví, co jí udělali a chce si to s nimi vyřídit. A bum, máme tu první akci. Akcím nic nevyčítám, ty jsou jako vždy zajímavé a skvělé udělané, ale vadí způsob, jakým je příběh vyprávěn.

Kdyby byl brán vážně, nesnažil se o vtipné scénky a nedával tam...představte si Cage a jeho blonďatou partnerku, kteří se ubytují v jednom levném motelu. Oba dva si užívají vzácné okamžiky volna, dívčina si najde společníka a Cage coby hrdina jménem Milton si najde společnici na jednu noc. Oba si to začnou rozdávat a jsou slyšet až do vedlejšího pokoje, kde je jeho kamarádka na cestách. Ta si jeho dovádění nenechá líbit, zabouchá na zeď a neurvale jim naznačí, ať se utlumí. Žádná reakce a Cage nerušeně pokračuje v jízdě. Hrdinka, kterou hraje Amber Heard, psychicky nevydrží a jde dolů k pultu. Jenže, zde je prázdno.


Ale co je film bez pořádné přestřelky, kde stojí hlavní hrdina sám proti několik ozbrojeným a naštvaným mužům. Jenže, tentokrát je tato scénka okořeněna okamžikem, kdy Cage střílí jako by se nechumelilo a zároveň si přitom užívá se zaměstnankyní podniku. Do té doby jsem si myslela, že se jedná o vtip, ale tahle část mě vytrhla z transu, do kterého jsem během sledování upadla.


Nicméně, to, co nedokáže zachránit příběh a rádoby vtipné scény, tak bez potíží zachraňuje sekta zmanipulovaných šílenců v čele s jejich vůdcem (Billy Burk), kteří mají na svědomí smrt Miltonovy dcery a nyní mají v držení její dítě, které chtějí obětovat jejich pánu Satanovi.


Pak nesmím zapomenout na Williama Fichtnera, který hraje ďáblovu pravou ruku. Nerada to říkám, ale zaujal mnohem více, než samotný kladný hrdina. Bylo vidět, že si roli užíval. Ty jeho obličeje, gesta, hlášky. Právě on, efekty, skupina maniaků celé vyprávění zachránili. Dali mu šťávu. A dokázali z průměrného snímku udělat nadprůměrný, ale ani to nestačí k tomu, aby se k němu divák vracel.

Mimochodem, málem bych zapomněla na konec, ten taky patří mezi ty světlejší chvíle filmu. Líbilo se mi, že hrdina sice vykonal svoji pomstu, ale zároveň musel zaplatit za svoje minulé činy. Nebyl to pravý americký konec a dalo se tomu uvěřit. Navíc, Miltonův rozhovor s ďáblovou pravou rukou, a to, jak pak spolu odjedou autem zpátky do pekla. Ale ani těchto pár světlých chvil nestačí k tomu, aby se člověk k filmu rád vracel. Tady bohužel platí pravidlo jednou a dost. Nicméně, záleží na jedinci, jak se k tomuto dílku postaví a jiným se třeba může líbit. Přesto si myslím, že bude lepší počkat si na dvd, než za něj utrácet peníze v kině.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama