Doba ledová 4: Země v pohybu (2012)

8. prosince 2012 v 20:46 | Polgara |  Filmy
***

Jedna z mála filmových sérií, kde se nezkazili ani jeden díl a pořád si drží vysokou laťku. Upřímně nevím, co někteří od animovaných filmů očekávají. Dovolím si tvrdit, že animované příběhy by měly především bavit a jde na ně člověk právě díky tomuto záměru.

Hledat v tom jakoukoliv hlubokou myšlenku je podle mého trochu snobské. Uznávám, Vzhůru do oblak ukázal, že i animovaný příběh může mít nápad, ale jinak je tento žánr zaměřen spíše na děti. A upřímně ty očekávají zábavu, stejně tak i někteří dospělí.

Čtvrtý díl splnil přesně to, co jsem díky předešlým dílům od něho očekávala. Pobavil, připomněl mi moje oblíbené hrdiny a dodal nové. Navíc zase trochu rozšířil svět, který jsme znali již z dřívějších vyprávění. Mám na mysli pohled pubertálních mamutů a jejich přátel.

Opět zde máme šílenou veverku, která se snaží ukrýt svůj oříšek a nechtěně přitom rozpoutá menší katastrofu, která donutí naše přátelé opustit domov a dostat se do bezpečí. Během těchto eskapád řeší Many svoji příliš velkou starost vůči své pubertální dcerce Broskvičce. Jakýmsi hromosvodem, který uklidňuje obě dvě strany je jeho družka Ellie. Zase zde máme pravidlo staré jako lidstvo samo, že rodina je základem a na ničem jiném nezáleží.

Ostatně o tom prozatím čtyřdílný příběh doposud je. Ať se stalo cokoliv, tak všichni členové naší prazvláštní smečky řešili své blízké a vztahy s nimi. Inu proč ne, to k vyprávění o takhle rozmanité rodině patří. V tomto díle k ní přibude bábi, která patří k Sidově povedené rodince. Ale tentokrát se autoři více zaměřili na Dieaga, tedy konečně i jemu našli partnerku v podobě pirátky Shiry.
Nicméně ani ostatní nezůstávají pozadu a řeší svoje vlastní problémy, kterých je během šílené honičky víc než dost. Jenže popisovat je, tak ty, kteří film ještě neviděli, tak je připravím o překvapení. Nechybí tu ani veverka a její nikdy neutuchající touha po oříšcích, díky které vlastně celá katastrofa začala. S ní souvisí nezapomenutelná scéna o OřechAtlantidě.

Jediné, co mě trochu zarazilo, tak to jsou jména postav. Některá si zapamatuje hned, jako například Shiru či kapitána, který si nechává říkat Střevo anebo Šmudlinku, ale jiná vám z paměti zmizí docela. Buď je to tím, že je tam těch postav jednoduše moc, a tak se jen mihnou a zmizí anebo jsou natolik nezajímavé, že vám nestojí za to, abyste jim věnovali pozornost. Například Sidova rodina, z ní jsem udržela jen bábi a pak Louis, což je něco mezi ježkem a...prostě ježek :-D. Nechybí ani známá komická dvojice Eddie a Crash, kteří nezklamou.

Konec je takový, jaký divák očekává a z kina odchází naprosto spokojený. Dostal přesně to, co chtěl a na to autoři Doby ledové sází. A všechna očekávání splnili na výbornou. Nevím, jestli má být ještě pátý díl, ale osobně by se mi pokračování líbilo, sice asi bude trochu pokulhávat a možná už nebude takové jako ostatní díly, ale řekla bych, že smát a budeme se bavit stejně dobře jako doposud.
Zdroj obrázků: http://moviezone.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama