Avengers (2012)

8. prosince 2012 v 20:39 | Polgara |  Filmy
***

Jakožto milovnice filmů Iron man 1 a 2, Thor, Hulk mě upřímně moc nechytil, Kapitán Amerika nebyl špatný, měl myšlenku, ale něco tomu chybělo, Thora a jiných komixů jsem se na Avengers těšila. Takže samozřejmě jsem nevydržela čekat na dvd a zašla si na něj do kina, což už je nějaký ten pátek.

Teď jsem neodolala a pustila si Marvelovský projekt znovu. Ti, kteří neviděli předchozí filmy, které divákům vysvětlí jisté narážky v Avenegers, mají trochu nevýhodu, protože je nemusí pochopit. Ale postupem času jsem zjišťovala, že je to v příběhu vysvětlené tak fikaně, že to ani tolik nevadí.

Máme zde klasické rozdělení. Náš svět, který se točí mírumilovně kolem své osy, tak napadne nepřítel božské úrovně a není jím nikdo jiný než Loki z Thora. Loki však netuší, že i tahle nicotná zemička je schopná ničivé odvety, a tak je nucen postupem času změřit síly s Avengers. Což je skupina různých superhrdinů, kteří předtím žili své životy, ale byli z ich vytrhnuty agentem ze S.H.I.E.L.D.u, jenž je postupně svolal na jejich základnu. Vyslancem této tajné organizace byl agent Nick Fury, jehož jste mohli vidět jak v Iron Manovi, tak v Thorovi.


Nicméně nic není tak jednoduché, jak to zpočátku vypadá. Všichni nakonec na Furyho žádost přijdou, ale panuje mezi nimi napětí, proto se filmu nevyhneme srážkám a slovním přestřelkám mezi jednotlivými hrdiny. Nejčastější rozkol panuje u Thora a Iron Mana, kteří se střetnou v okamžiku, kdy se Thor prvně objeví na scéně. Tedy v době, kdy se jim podaří zajmout Lokiho a ti dva si "ručně" vymění názor, přičemž zničí polovinu lesa, kde bitva probíhá. Zklidní je až Captain Amerika, který je jako jeden z mála dokáže srovnat do latě.


Do party tak přibude kromě Thora, Iron man, Captaina Ameriky ještě Černá vdova (vlastním jménem Natasha Romanová) a Hulk. Než se však skutečně spojí, musí si projít vnitřní obrodou, a tak si každý z nich prožije své osobní drama. Asi největší strach mají všichni z Hulka.

Nevím jak vám, ale moc se mi líbila akce, kterou doplňoval humor a trefné poznámky jednotlivých superhrdinů. Například, když se v našem světě objeví Lokiho armáda, tak má Tony odnést člena týmu Avengers (přibude k nim až v druhé polovině příběhu) na vyšší budovu. A tak se svým charakteristickým humorem prohlásí: "Tak pojď Legolasi."


Pak scéna, kdy Amerika bojuje s Lokim, který předváděl svoji moc na nic netušící lidi a snažil se je donutit k pokoře, tak se tam najednou přiřítí Iron man. Jakmile přistane, tak vytáhne na Lokiho všechny svoje hračičky a prohlásí: "Jen se hni, muflone." A celé kino v tom okamžiku lehlo smíchy. 8D) A mnoho dalších hlášek, které stojí za to slyšet. Stejně tak se všichni smáli scéně, kdy se Loki setká s Hulkem...8O)


Bonusem příběhu jsou i silné charaktery, které znáte ze samostatných filmů. Jediný, o kom jsem předtím neslyšela, byl Legolas (za Boha si nemohu vzpomenout na jeho normální jméno) a Natasha. Jejich osudy mi byly naprosto neznámé a byla jsem tak říkajíc mimo. Přesto dokázali mezi silné parťáky zapadnout a vyrovnat se jim.


Zajímavá je svým způsobem Lokiho demagogie o tom, proč chce ovládnout náš svět. Prozradí ji v době, kdy se prvně utká s agenty S.H.I.E.L.D.u. Je to zvláštní a nezapomenutelná postavička. Na jednu stranu pokřivený charakter, který pořád touží potom někam zapadnout. Být uctíván, což mu svým způsobem nahrazuje rodinu, o kterou přišel.


Těm z vás, kteří tuhle lahůdku ještě neviděli, doporučuju, aby tak, co nejdřív učinili. Kromě humoru a akce tu najdete i zajímavé osudy a možná i tipy na nové filmy, které vám mohli uniknout. Někteří možná budou tvrdit, že jde o filmové klišé. Že Marvel jednoduše vzal svoje nejlepší komixové postavy a udělal z nich super tým, který vystavěl na jejich hláškách a osudech. Proti nim postavil zlého boha, který zatoužil po moci a obdivu, a proto se vypravil na naši Zemi. Provedl to však natolik dobře, že se příběh uchytil a podmanil si mnoho diváků po celém světě.

Zdroj obrázků: www.moviezone.cz/


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Axi Monster Axi Monster | Web | 8. prosince 2012 v 20:49 | Reagovat

miluju Avangers. Hlavně ironmana :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama