Alice Moon – Krvavá romance 2 – Věčná touha

17. prosince 2012 v 18:59 | Polgara |  Fantasy

...


Sára nyní zná Dustinovo temné tajemství. Je nesmrtelný a touha po lidské krvi ho postupně mění v monstrum. Zachránit ho může pouze pravá láska. Po smrti spolužačky Anny však Dustin zmizí a Sára, přesvědčená o tom, že jen ona ho může zachránit, se vydává do lesa za ním. Zde se ale skrývá krásná Emilia, kterou Dustin zradil a ona přísahala pomstu. Jaké nebezpečí Sáře hrozí? Převáží v Dustinovi jeho stále ubývající dobrá stránka, aby Sáru zachránil?
Anotace

Jedná se o hodně zvláštní příběh. Na jednu stranu mnohým připomene Stmívání, na druhou stranu zase mnoho upířích romancí, které u nás vycházejí. Pořád se však něčím odlišuje a je proto svým způsobem zajímavý.

Znovu se potkáváme se starými známými hrdiny, kteří musí řešit problémy vážnějšího charakteru než by jim bylo milé. Všem nedávno umřela kamarádka Anna. Její smrt je pro všechny záhadou, jelikož nikdo neví, co jí to způsobilo. Jediná May, kamarádka Sáry má tušení, co anebo spíše kdo by to mohlo být. A proto se po této události rozhodne Sáře říct svůj příběh, aby ji varovala.

Zároveň s tím sledujeme i Dustinovy pocity a obavy. Ze všeho nejvíc se bojí Emilie, která ho proměnila a znovu se objevuje na scéně, aby se mu mstila za to, že ji kdysi opustil. Proto se Dustin rozhodne odejít a ukrývá se v lesích v opuštěné chatce.

Líbí se mi, jak se Alice zaměřuje na charaktery postav a jejich pocity, což se však někdy stává slabinou příběhu. Místy je příběh zbytečně zdlouhavý a dal by se napsat trochu jinak. Dustin je hodně zvláštní upír, především tou jeho nenávistí vůči Emilii. Pokud o ni mluví, tedy spíš něco si o ni myslí, tak je to napsané velkými písmeny JI, JÍ, ONA a tak podobně. Právě tohle mě místy někdy iritovalo. Četla jsem knížku dal. Ono to totiž vážně není špatné, každý příběh má svoje kladné, ale i záporné stránky. S tím se prostě musíme smířit.

Pokud jde o akční scény, tak těch tam moc není, protože je to především o pocitech a myšlenkách hlavních hrdinů. Takže místy to dost drhne a jako by autorka nevěděla jak dál, tak se tím snažila zaplácnout prázdné místo. Co se mi líbilo, byly návraty do minulosti, kdy někteří hrdinové vyprávěli svoje příběhy. Je škoda, že jich tam není víc, protože to bylo mnohem zajímavější než celá myšlenka příběhu. Bez urážky.

Navíc Sára mi pořád připadá až moc zahleděná sama do sebe a až příliš pozdě si uvědomí, že některé svoje kamarády strašně rychle zaškatulkovala a nesnažila se je víc poznat. Chápu, zažila v minulosti těžké chvíle, takže je pořád vyvedená z míry, ale tohle z ní dělá tak trochu egoistického člověka. Snad v příštích dílech dostane trochu rozum. Zatím mi je tam nejsympatičtější May, která se chová nejpřirozeněji, ze všech mnou jmenovaných.

Krvavá romance 2: Věčná touha je psána jednoduchý stylem, který si na nic nehraje, takže je ideální na zdlouhavé zimní večer. Čte se rychle a jdou překousnout i určité pasáže. Autorka přišla se zajímavým nápad, že se upír může vrátit zpět do své smrtelné podoby, takže to z ní činí trochu nadprůměrnější dílko. Jen kdyby pořád Alice Moon nesklouzávala k červené knihovně, tak by to bylo ještě mnohem lepší.

Úryvek ze strany 70 až 71:
Dustin vnímal své okolí jako z pod bělavě šedého závoje. Běžel zpátky cestou, kterou přišel, jako robot. Znovu se vnořil do temného podrostu. Větve ho bičovaly do obličeje, trny mu trhaly a draly šaty, ale on to nevnímal. Běžel dál, běžel a běžel, chtěl vyčerpat všechny jeho síly, aby jeho tělo vypnulo. Chtěl spát, chtěl spát, zapomenout na ten pohled…

Teprve, když dorazil ke staré chatě u kamenolomu, ke svému příbytku, zhroutil se a vykřikl. Z podrostu vyletěli dva ptáci vyděšení nezvyklým zvukem. Za okamžik se Dustin zase vzchopil. Rychle oddechoval.
K čemu to všechno je, prolétlo mu najednou hlavou. A znovu jako rána kladivem - k čemu to všechno? Dustin se zaposlouchal do svého nitra. Už je tu znovu, ten hlas, který se často pokoušel dojít sluchu. On ho pokaždé ignoroval, jak jen to šlo, přehlušoval ho, nechtěl si ho připustit. Ale teď byl připravený mu naslouchat. Chtěl vědět, co je to zač, co po něm vlastně chce. Už se mu nechtěl bránit.

Vzdej to, konečně toho nech, na co ještě čekáš? Našeptával mu hlas přátelsky. Skonči to nejlépe ještě dnes…Jak se jednou rozhodneš, půjde to rychle…vezmi si jí, kolik chceš…krve, teplé, sladké, proudící krve…lidské krve. Pij, pij, dokud se nenasytíš, dokud neutišíš svou žádost. Konečně budeš vědět, na které straně stojíš, kdo jsi, co jsi. Už nebudeš stát mezi dvěma světy a obviňovat osud. Dosáhneš vytouženého klidu. Už žádné mučivé naděje, nýbrž jasno. Vždyť si to přeješ už dávno, tak se tou cestou vydej, vydej se po ní hned teď. Není to těžké…
Děkuji nakladatelství Fragment za poskytnutí recenzního výtisku.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ♥Verča♥TVD♥ ♥Verča♥TVD♥ | Web | 17. prosince 2012 v 19:08 | Reagovat

kdy tak kniha prosím vychází? :-)

2 Polgara Polgara | Web | 17. prosince 2012 v 19:15 | Reagovat

[1]: Už by měla být v prodeji. :)

3 Darela Darela | Web | 21. prosince 2012 v 11:09 | Reagovat

Ta žena na obrázku, jsem si říkala že skvělá fotka Angeliny Jolie :D A vypadá to na dobré počtení, škoda že tomuto žánru neholduji :/ (co se čtení týče)

4 nel-ly nel-ly | Web | 23. prosince 2012 v 0:10 | Reagovat

Myslím, že tohle není nic pro mě... první díl jsem nečetla a ani se nechystám.

[3]: jo, taky jsem si říkala, že je to nějaká její mutace (ostatně stejně jako na přebalu vampýrský akademie)

5 Jane Hope Jane Hope | 19. srpna 2013 v 10:25 | Reagovat

Tohle opravdu vypadá jako Jolie :)
Akorát s tou Vampýrskou akademií mi to moc nepřišlo.
Já si knížku chci přečíst, jenže napřed si jí musím sehnat, že. :-D :-)

6 Nikki Nikki | 30. prosince 2013 v 12:35 | Reagovat

Líbí se mi, jak jsi to napsala. Je to výstižné a fakt dobré. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama