A třpytili se šťastně až na věky (2012)

14. prosince 2012 v 19:52 | Polgara |  Filmy

...I tak by se dalo shrnout závěrečné finále upírské romantiky. Knížky jsem si přečetla ze zvědavosti, abych věděla, o čem všichni tolik mluví. S filmy to mám dost podobné. Podívat se a víc nad tím nepřemýšlet.

Ono není ani nad čím přemýšlet. Nehledejte v tom nic hlubšího. Stmívání se zaměřilo na určitou věkovou kategorii a podle toho to taky vypadá. Tím nechci nikoho urážet. Kouká na to i moje mamka, s kterou jsem na tom byla v kině.

Nicméně je vidět, že od dob prvního filmového zpracování Stmívání hodně pokrčilo a je svým způsobem koukatelné. Efekty se zlepšily, příběh je takový, ne vyspělejší, ale dá se přežít. Jen někteří herci mi přijdou pořád stejní. Především Kirsten Stewart a ten její výraz. Viděla jsem s ní i Sněhurku a lovce, Prokletí domu slunečnic (tam byla nejsnesitelnější), ale ve Stmívání se tváří pořád stejně. Jako kdyby neměla žádnou mimiku. Podobně je na tom i Robert Pattinson, jenž se tváří jako kdyby měl permanentní bolest zubů, ale v ostatních filmech mi dokázal, že mu jenom nesedla Edíkova role.

Nebudu mít vtipnou recenzi, jako měla Paccia Domna, takže se o to ani nebudu pokoušet. Nicméně mě zarazilo, jakým způsobem vyřešili ono epické finále, o němž spousta lidí tolik mluvila. Pro někoho, kdo tohle miluje, tak to byl šok, já jsem pak po celou dobu přemýšlela nad tím, zda jsem si šlehla já anebo režiséři. Jenže potom, co nám tuhle scénu vysvětlili, tak všem bylo jasno. Jen předtím málem polovina fanoušků dostala infarkt a já jsem se tiše bavila. 8D)

Překvapila mě postava Ara, kde bylo vidět, že si to herec vyloženě užíval. Když se tam při vyjednávání zasmál tím svým šíleným smíchem, zasmálo se i pár lidí v sále.

Přesto mě trochu zarazilo, jak odlišně se upíři oblékali. Největší korunu tomu nasadili Volturiovi s těmi jejich černými plášti a oblečením, které už dávno nikdo nenosí. Snad možná lidi na comic conech. Jenže to měla většina upírů, kteří žili v hodně vzdálených zemích. Ale na druhou stranu nač se snažit zapadnout, když žijí v odlehlých oblastech. Co mi trochu víc vadilo, bylo, že pokud tam přišel nějaký upír s magickými schopnostmi, tak párkrát mávl rukou, usmál se s tím, že Carlislovi pomůže a bylo vymalováno. Což je trochu škoda, ale chápu, že se všechno nedalo do filmu nacpat.


Zarazilo mě, jak moc si vyhráli se závěrečnými titulky. Postupně tam autoři snímku ukázali všechny postavy, které se kdy ve Stmívání objevili. Nebylo to špatné, ale nebylo to ani nic dokonalého, co by přežilo desetiletí a i po čase se člověk k tomu vrátil. Jednoduše se podívám, zhodnotím a půjdu dál. Ale chápu, že pro fanoušky Stmívání to muselo být něco úžasného.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 nel-ly nel-ly | 14. prosince 2012 v 21:53 | Reagovat

:D jak moc si vyhráli s titulkami - ti herci je musej nenávidět, takhle jim to už nikdo neodmontuje
titulky na začátku, dlouhý sekvence, titulky na konci - jen proto, aby měl film dostatečnou délku
ale nebylo to tak zlý, jak jsem se bála, to je fakt

2 Puff Puff | Web | 15. prosince 2012 v 10:05 | Reagovat

Já filmy viděla všechny a četla jsem jen Rozbřesk. Moje mamka je do těch filmů úplně zamilovaná :D Já taky byla v kině, ale mamka... ta si to vyslovlně užívala :D To, jak tam většina jakoby zemřela...to jsem taky čuměla :D A jak se pak všichni smáli... :-D Co třeba štvalo mě, byl ten štít, který dělala Bella. Jednak jsem si ho celou knížku představovala modře a tady byl průhlednej! A jednak... V knize bylo hodně popsáno, jak se s tím štítem učí a tady ho uměla hned na potřetí... No, co si budem povídat, kniha je vždy lepší :) Jinak tvá recenze se mi moc dobře četla a nadpis jsi vymyslela skvělej :-D  :-)

3 Lúmenn Lúmenn | Web | 8. ledna 2013 v 17:48 | Reagovat

Já se na to jednou musím konečně podívat, ať vím o co přicházím, když jsem viděla jen jedničku:)

4 ANA ANA | Web | 6. září 2014 v 20:07 | Reagovat

Ty filmy mi připadají pohodové. Spíš romantika, než horor. Kdo mě štval, byla hlavní hrdinka, nebo spíš herečka, která ji hrála. V prvním díle ještě budiž, trochu nejistý výraz, málo sebevědomá postava. Ale ten samý výraz měla permanentně, a jak jsem si všimla ještě v jiných filmech, je jí vlastní. Což je škoda, protože vlastně nic nevyjadřuje.
Pattinson - trochu mi vadilo, jak ho ostatní trhali na cucky, protože mi připadalo, že v rámci té role hraje poměrně dobře a že má na víc. Což má, viděla jsem ho i v Remember me a tam byl fakt dobrý. Ještě tuším hrál v Miláčkovi, ale to jsem neviděla.
Závěr, který nikdo nečekal - ani já jsem to nečekala a zírala na to s výrazem Belly (otevřenou pusou) :D Ale pak se vše vysvětlilo, já si trochu oddechla a moc se mi ta vsuvka líbila.
Možná že tohle bude jednou kultovní série, kdo ví. Každopádně, Meyerové se povedlo NĚCO. Netvrdím, že je to unikátní (Sapkowskiho Zaklínač je úplně jiná liga, například),ale má něco do sebe, něco chytlavého.
A taky se mi moc líbí tvůj nadpis. K sežrání! :-D  :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama