Tam, kam ráda chodím

21. listopadu 2012 v 19:46 | Polgara |  Zaujalo mě
Článek, který se zřejmě ještě rozsroste. Zatím jsou zde odkazy (k nim jsem přidala pár komentářů, aby ten článek nebyl nicneříkající) na blogery, jejichž jména se mi snadno vybavila a s nimiž jsem se už setkala i mimo internet.


Abyss - zajímavá osůbka, ale především skvělá recenzentka. Ráda bych ji jednou poznala, sice jsme ji mohla vidět přes její videa, kde diváky seznamuje s knížkami, které se jí dostaly do rukou, ale to není ono. V poslední době také na jejím blogu najdete soutěže o knížky, různá dumání, nedávno proběhlo letní dumání a jiná zpestření, která rozhodně stojí za účast.
Annie-chan - povídkářka, překladatelka, recenzentka
Awia - dívčina s kterou se znám taky nějaký ten pátek, již jsme se měly možnost vidět, nejdřív na srazech, a potom jsem jela já k ní domů a toto léto ona ke mně. Je proslavená svými povídkami, především Blue Eyes, jež jsem od ní četla jako první, potom Poslední tanec, ale také trefnými básničkami, úvahami a v neposlední řadě recenzemi na knížky.
Bami- vzpomínka na staré časy. Glosátorka, autorka a dívčina, vlastně dívčiny se srdcem na správném místě
Bigbiz - povídkář
Catriona - autorka s níž jsem se seznámila jak jinak než díky povídkám. Povídkářka, překladatelka, autorka krásných artů k povídkám. Taktéž jsme se párkrát viděly, jen škoda, že ta setkání nejsou častější.
Edith Holá - povídkářka, autorka žebříčků na téma týdne, dáma, jíž se podařilo vydat knížku, která se prozatím připravuje a teprve bude vpuštěna do světa, osoba s názory, za nimiž si stojí a nebojí se je vyjádřit, i když s tím bude mít problémy a člověk, který nemyslí jenom na sebe
Ettelëya Dragons - prvně jsem se s touto autorkou seznámila na její původní adrese na blog.cz, kde jsem začala číst její povídky a postřehy ze života, ale jednoho dne jsem objevila její knižní blog a chodím tam doteď neb je u ní pořád co číst.
evi - snad netřeba představovat. Zpočátku nenápadná autorka jedné fan fiction povídky se zajímavým názvem Portrét pro Bradavice. Nyní je povídka téměř dopsaná a do úplného závěru chybí jen pár kapitol. Nedávno začala překládat fan fiction povídku od anglické autorky, která se jmenuje Odmítnutí.
Filipskh - jeden z mála blogujících pánů, skvělý recenzent :)
Hope - povídkářka, slečna, se kterou se člověk nenudí
Leonyda - slečna, se kterou se známe, taky nějaký ten pátek, dokonce jsme měly to štěstí a už jsme se párkrát viděly na živo, blogerka, které se podařilo vydat knížku, kromě fan fiction jakéhokoliv druhu píše své vlastní povídky
Lúmenn - další srdeční záležitost, osůbka, která mi svými články hodně dala, něco nového jsem se naučila, dozvěděla a někdy se i pobavím. Nicméně nebudu daleko od pravdy, když prohlásím, že nejvíc ji proslavily její názory, kterými téměř pokaždé píchne do vosího hnízda anebo články o esoterice. Kromě hlavního blogu, vede ještě blog s příhodným názvem Posel světla.
Kane - holčina, kterou jsem díky jejímu blogu objevila teprve nedáno, ale myslím, že k ní budu chodit ráda. :-)
KatyRZ - autorka krásných a čtivých povídek. V poslední době mě od ní zaujala povídka s názvem Dům rozkoše. Nicméně tohle není její jediná tvorba. Zveřejňuje svoje fotografie, fejetony a úvahy, postřehy a v neposlední řadě zavedla projekt Hledá se hodnotná fantasy
Maglaiz - snílek, holčina, která, když může, tak pomůže a má s člověk svatou trpělivost (hlavně pokud jde o opravování textů O:-)), autorka zajímavých článků a příběhů. Osůbka, která se nebojí prosadit svůj názor a člověk s nímž se rozhodně nenudíte. :-)
Makina - autorka, ale především kamarádka s kterou se známe už pět let a zatím nám to naše přátelství drží a já ji za ně děkuju. Jen už bysme si konečně mohly domluvit nějaký ten sraz. Že slečno spisovatelko? :-)
Monica Otmili - bližší seznámení proběhlo na křestu knížky Terezky Temnářky Matouškové, jinak se jedná o autorku článků s názory, úvahami, články ze života a mnoha dalšími tématy.
Naše knihovnička - Hanča a Martin jsou dva nadšení čtenáři a na jejich článcích je to hodně vidět. Vřele doporučuji :-)
Nel-ly - mám li být upřímná, tak u téhle milovnice jistého žánru fan fiction mě už nic nemůže překvapit, taktéž dáma, s kterou se známe, i mimo internet, člověk, s nímž si navzájem půjčujeme knížku a nutíme se k tomu, abychom jedna pro druhou psaly povídky, které nám osobně žánrově nesednou 8O).
Paccia Domna - jedna z dalších stálic fan fiction povídek. Vřele doporučuji povídku Pečlivě připravovaný pád Vy-Víte-Koho 1 a teď už je na světě i druhý díl. Ty její hlášky, které vkládá do kapitol, jsou jednoduše nezapomenutelné.
Rabe - autorka s kterou máme společnou vášeň pro Raistlina z příběhů Dragonlance. Rabe zcela propadla fantasy světu, a proto také u ní najdete zajímavé a chytlavé příběhy na pokračování, krásné básničky, články ze života, fotografie a mnoho dalšího.
Septima Severa - v první řadě povídkářka, autorka článků, kde se nebojí jít proti proudu a otevřeně vyjádří svůj názor k jakékoliv problematice a dívčina, která fušuje do novinářského řemesla.
Temnarka - autorka s jejíž tvorbou jsem se seznamovala pomalými krůčky a to především díky tomu, co zveřejňuje na svém blogu. tedy krátké povídky, občas povídky z jejího světa Podmoří a nedávno se mi do rukou dostala její nově vyšlá knížka Hladová přání, která mám i s podpisem. Měla jsem tu čest setkat se s ní na křtu tohoto drobečka, který proběhl v Krakatitu - jde o knihkupectví, které se zaměřuje především na fantasy a scifi literaturu, když jsme šli nahoru, kde se konal křest, tak jsem tam obdivovala vystavené sběratelské předměty. Je tam opravdu všechno možné i nemožné.
VeEee - recenzentka a blogerka
Vinter - kamarádka. Autorka zajímavých článků. Kromě těch tvoří i své příběhy, ale ty dává bohužel zatím jenom do šuplíku.
Zápisník Cholerika - bloger, který se nebojí používat cynický humor jako normální běžnou věc. Potvora, jež pobaví, donutí přemýšlet, ale především vždy s napětím čekáte na středu. :-)
Zdeňka - výborná recenzentka, nadšená čtenářka a snílek v jedné osobě :-)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Lúmenn Lúmenn | Web | 17. srpna 2013 v 20:27 | Reagovat

Juhehej, jsem tam:) Díky za hezký popis:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama