Simon Richard Green – Něco z Noční strany

30. listopadu 2012 v 23:31 | Polgara |  Fantasy
***John Taylor - nebudu ho moc popisovat, jelikož jej teprve poznávám a moc se toho o něm neví.
Joanna Barettová - vlivná podnikatelka, velmi bohatá, která vyhledá Taylora na základě doporučení přátel, nakonec se však ukáže, že je někým jiným než za koho se vydává.
Cathy - dívka, kterou musí John najít, dcera Joanny.
Suzie Střelkyně - lovkyně odměn, Taylora dlouholetá přítelkyně.
Trýznitelé - nepřátelé, kteří pronásledují hlavního hrdinu od dob jeho narození.
Břitvák Eddie (celé jméno zní Bůh krvavé oceli) - přítel z nouze, v jeden okamžik Johna zradí trýznitelům, ale pak ho stejně zachrání, tutéž službu mu John oplatí v nepříliš růžové budoucnosti, kde je země definitivně zničená a ovládá ji jakýsi přerostlý hmyz, který si z lidí udělal hostitele, ale na zemi zbyl už jen Eddie, který je nesmrtelný.
Walker - člověk, který má hlas autorit, prosazuje status quo pro autority. Stará se o to, aby šílenci z Noční strany nepřesáhli povolené hranice a nedostali se z Noční strany do normálního světa.
Pevnost - úkryt pro lidi, kteří byli uneseni mimozemšťany, vzhledem k tomu, že je na Noční straně všechno možné, tak se jejich tvrzení ukážou jako pravdivá. Celou budovu střeží kamery, které jsou i na velmi soukromých místech, na jejich opevnění najde úkryt kdokoliv, nezasahují.
Bar U Podivínů - vede jej hospodský Alex, který je potomkem Merlina a jeho prokletím je, že dokud nenajde nikoho z jeho rodiny, kdo za něj bude pracovat, tak nemůže nikdy odejít. Ve sklepě ukrývá hrobku Merlina.
Sběratel - ten, který zkoumá tajemná místa, jež mohou ukrývat vzácné předměty.
Hlavním hrdinou je John Taylor, jehož navštíví Joanna Barettová, která se snaží najít svoji dceru a při svém zoufalém pátrání zjistila, že se podle všeho nachází na Noční straně. A právě tato část Londýna je spojena s Taylorem a jeho minulosti. Před pěti lety ji z dobrých důvodů opustil a začal žít v normálním světě. Díky Joanně je nucen se na toto temné místo vrátit.
Jakmile se ocitnou na této temné části a dá se říct, že i dobře utajované části Londýna, začíná na Johna vyskakovat jeho minulost. Setkává se s dávno zapomenutými přáteli a znovu je nucen utíkat před lovci, kteří jsou známi jako Trýznitelé a postupně rozuzluje případ, jenž mu byl svěřen. Joanna si vynutí svoji přítomnost na této akci. Nejdřív se oba zrovna moc nemusí, ale to, co prožijí, tak je spojí a vzájemně se začnou víc chápat.
Hledání místa, kam se ukryla Cathy však není nic jednoduchého. Do cesty se jim staví víc a víc překážek, které je dostanou až do budoucnosti. Právě v tomto okamžiku se něco zlomí a příběh začne nabírat spád. Čtenář je doslova přikován ke stránkám a hltá jednu za druhou, jen aby se, co nejrychleji dostal na konec příběhu.
Rozuzlení je víc než překvapivé. Když jsem přečetla poslední stránku, tak jsem se nestačila divit. Obzvlášť odhalení jedné osoby, kterou nebudu jmenovat, jelikož bych vás připravila o překvapení. Docela mě to, jak to s tou osobou dopadlo, tak mě to zamrzelo. Fandila jsem jí a přála si, aby dosáhla svého cíle a přežila ho ve zdraví.
Green je mistrem napětí. Dokáže velmi podrobně popsat scény a dokonale vykreslit to nejtemnější dno lidské duše. Obratně nás seznamuje s lidskou zkažeností, s tím, že zlo může mít více tváří a faktem, že i ta nejnevinnější osoba může zasadit tu nejbolestivější ránu.
Mnohdy jenom žasnete nad tím, jak dokonale propojil moderní Londýn s Noční stranou. Jsou to dva světa žijící vedle sebe a vy moc dobře víte, že kdyby se s jedním něco stalo, tak svět takový, jak ho znáte, skončí.
Jedna: Proč jsem si vybrala právě tuto knihu?
Protože se ke mně dostala od tohoto autora nejnovější série, která má prozatím dva díly a oba dva mám již přečtené. Je to Šance pro ducha a Úsměv pro ducha. Navíc, když ji přítel dočítal (má doma celou sérii o Johnu Taylorovi), hodně mě navnadil a postupně dostal k tomu, abych si ji přečetla.
Dvě: Definujte knihu až dvěma slovy (přídavným nebo podstatným).
Nejistá budoucnost
Tři: Definujte knihu jedním slovem (slovesem nebo citoslovcem).
Hledání
Čtyři: S jakou postavou bych se ztotožnila, případně kým bych chtěla nebo naopak nechtěla být.
Chtěla bych být Joannou. Má všechno, co žena může chtít. Kromě šťastné rodiny, ale i tak může být se sebou víc než spokojená.
Zdroj obrázku: http://wales.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama