Rozhovor 6 - Kikulka

22. listopadu 2012 v 17:59 | Polgara |  Rozhovory
Odkaz na Kikulčin blog.Otázka první: Každý má nějakou přezdívku, která ho na internetu provází a má pro něho velký význam. Jak si ty k té svojí přišla?

- S mojí přezdívkou to bylo celkem složité. Předtím už jsem vystřídala hodně přezdívek. Každá byla jiná a každá obsahovala písmenko K. K je pro mě písmenko zcela magické. Když jsem odhodila poslední kopíráckou přezdívku, rozhodla jsem se pro přezdívku novou, jinou než byly ty ostatní. Začala jsem kombinovat písmenka a nakonec vznikla nejdelší a pro mě nejlepší přezdívka Kikulka.
Otázka druhá: Když sis zakládala blog, měla jsi hned od svých začátků jasno jakým směrem se tvoje blogování bude ubírat, anebo ses rozhodla až v okamžiku, kdys začala zveřejňovat články?
- Kdybych to vzala od dob pradávných, tak jsem jistý cíl měla. Nejprve jsme chtěla zveřejňovat obrázky (první kopírácký blog) a pak jsem částečně začala ubírat tím směrem, kterým kráčím teď. Nejdřív to začalo originálními články, potom následovaly i mé obrázky a fotografie. Nakonec jsem se vypracovala na svoji pozici.
Otázka třetí: Ví o tvé internetové činnosti rodina? Anebo patříš mezi ty, kteří skutečnost, že mají blog před rodinnou tají?
- Moje rodina ví, že mám blog. Jednou jsem se i o adrese zmínila, ale oni můj blog nesledují. Já se sice za své názory nestydím, ale přece jenom dospělí by to mohli špatně pochopit
Otázka čtvrtá: Když už je řeč o rodině máš sourozence? Pokud ano, jak s nimi vycházíš?
- Sourozence mám a to hned dva. Bratra a setru. Sestra je malá takže s ní vycházím docela dobře. Bratr už odrostl dětským střevíčkům a s tím se dost často neshodnu. O nás se nemůže říct, že vždy táhneme za jeden provaz.
Otázka pátá: Co ty a volný čas? Jaké máš jiné zájmy mimo blogování?
- Mám spoustu zájmů. Kromě keramiky, Kofoláčků, kreslení a různého tvoření (které prezentuji na svém blogu a v různých soutěžích) velmi ráda chodím ven se svou nejlepší kamarádkou, starám se o svého domácího mazlíčka a velice ráda čtu. Moje zájmy jsou docela rozmanité, i když toho času podstatně ubylo.
Otázka šestá: Už ses díky blogu setkala s jiným autorem i v realitě?
- Ano. Awia bydlí kousek od nás v našem milém zapadákově. Z Awií se znám už od dětství, takže se to možná může počítat. Jinak jsem se z žádným autorem bohužel nesetkala.
Otázka sedmá: Na vytváření článků si každý autor musí vytvořit pro sebe ideální atmosféru, máš ty nějaké zvyklosti?
- Speciální zvyklosti nemám. Musí akorát dorazit nějaký ten nápad nebo zajímavý názor. Článek samozřejmě může vzniknout i jiným způsobem. Často se mi stává, že si pustím písničku nebo film a přitom píšu články....
Otázka osmá: Všimla jsem si, že u sebe na blogu máš také rubriku zabývající se tím, cos přečetla. Který literární žánr patří mezi tvé nejoblíbenější? Máš oblíbené autory, anebo dáváš na strýčka náhodu a přečteš si to, co tě zaujme?
- Já čtu ráda a hodně. Čtu v podstatě všechno. Od brakové literatury (pozn. to je odporný termín pro literaturu, kterou nevyznávají vystudovaní češtináři) až třeba po Babičku. Babičku jsem sice četla v rámci povinné četby. Jinak dávám přednost fantasy a sci-fi. Nepohrdnu však dobrou detektivkou.
- Pokud jdu do knihovny, přečtu si většinou stručný obsah a úryvek z knížky. Pokud tohle neudělám, je 20% šance, že se mi knížka bude líbit nebo mě zaujme.
Otázka devátá: Od jisté osoby jsem slyšela, že patříš mezi vodní živly. Můžeš mi její poznámku přiblížit?
- Od jisté doby mám moc ráda vodu. Vodu a s ní spojené sbíraní žab. Kdybych měla rozebrat můj vztah k vodě, bylo by to jednoduché. Ve vodě bych vydržela opravdu celý den. Některým je zima po pěti vteřinách, ale já se nebojím vrhnout se do vody po hlavě a bez osvěžení.
Otázka desátá: Jaké jsou tvoje plány do budoucna? Máš nějaké, či necháváš věci prozatím osudu? Pokud chceš nové návštěvníky nějak nalákat na tvůj blog můžeš spustit J.
- Můj blog nemá žádnou valnou historii nebo pověst. Je to vlastně neobvyklý autorský blog s neobvyklou a nenormální autorkou. Jelikož jsem se zaměřila na Kofoláčky, plánuji rozšířit svou sbírku i na Kofoláčky klučicího pohlaví. Kofoláčci budou mít možná i obličeje, které mají pouze tři z deseti vyrobených. Blog v blízké době neurčité přijde rekonstrukcí a to zaprvé opravou starých článků, přehlednějším rozcestníkem, no prostě bude mít trošičku jiný kabát. Plánuji rozšířit své recenze na knížky, tím i povinnou četbu. Také se hodlám věnovat abstrakcím a tempeře, což bude jiný oříšek než akvarely...
A jestli můžu dodat pár slov na závěr, tak bych chtěla moc poděkovat Polgaře, že se mnou udělala rozhovor a těm, které můj blog možná zaujme, podívají se na něj a připíšou nějaký komentář. Já si všech komentářů moc vážím (nepočítám reklamy atd.)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Łucille Łucille | Web | 22. listopadu 2012 v 18:03 | Reagovat

Úžasný rozhovor =O

2 •Pet!nka• •Pet!nka• | Web | 22. listopadu 2012 v 18:13 | Reagovat

Je pravda, že třeba naši o mém blogu taky vědí, ale nesledují ho. Moc si nedokážu představit, jak by asi reagovali.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama