Rozhovor 4 - Červená

22. listopadu 2012 v 17:56 | Polgara |  Rozhovory
Odkaz na původní blog Červené a odkaz na její blog s povídkami.
Pro tento rozhovor se uvolila slavná glosátorka, která vystupuje pod nickem Červená či Branwen. Na internetu je známá především díky svým trefným poznámkám, kterým se také říká glosy. Jejím bojovým nástrojem jsou jehly a já se ptám, jak si k této kruté zbrani přišla?
hups... dobře, velké tajemství bude odhaleno. jednou jsem někde při rozhovoru s Modrou poznamenala, že bych mohla autorkám vrážet jehly do krku, kde jsou takový ty kung-fu body. a Modrá to pojmenovala bojový jehly a bylo vymalováno

Dost často se svými poznámkami dokážeš člověku dostat pod kůži (ať už v dobrém či zlém), a ten dotyčný pak vyletí jako čertík z krabičky. Neunavují tě někdy ty hádky na internetové půdě?
ne, mě to děsně baví. vážně. já jsem totiž v jádru strašně hodná holka (a přestaň se smát), akorát jsem někdy děsně zlá. no a při takových hádkách se to krásně dostane ven a můžu být zase hodná

Zajímalo by nás, která srážka s blbcem pro tebe byla nezapomenutelná? Byla jenom jedna, anebo jich máš na skladě víc? Asi tak milion. ok, ale nejlíp si pamatuju Potteraka, protože to byl strašněj vůl, který se snažil vyjadřovat děsně sofistikovaně, ale působil velmi směšně. Anebo luckily, protože ta mi jako svůj hlavní argument do tváře vmetla, že si myslím, že jsem něco víc, protože znám víc cizích slov... a pak taky Shadow, která se pořád opakovala. Zbytek si teď nevybavím...

Tak, teď dost o tvém glosátorském blogu a přejdeme k životu reálnému. Tvoje osobnost je dost utajená, mohla bys nám stručně říct, jak by ses ty sama popsala?
eh... takže... myslím si, že byste mě klidně tipovali na Červenou, protože to je moje oblíbená barva a mám v ní skoro všechno... kromě toho mívám v jednom kuse v obličeji vražedný výraz a i když nechci, občas se na lidi dívám jak na blbce. jinak jsem ale taková docela tichá a snažím se splynout s okolím, ovšem jen do chvíle, kdy se dostanu mezi svoje lidi a můžu dát průchod své šílenosti... v jednom kuse jsem čtoucí nebo hudbu poslouchající... a to je tak asi všechno... nebo chceš víc?

Zajímalo by mě, zde tvým zálibám odpovídá i volba tvé školy, anebo jsi zatím na základní škole? V překladu, kde vlastně studuješ?
studuju ve třeťáku na gymnáziu, zaměření živé jazyky (proto jsem měla v prváku a druháku povinně mrtvý jazyk latinu...). neodpovídá. ale nic lepšího po ruce nebylo (v překladu: byl to jedinej gympl, kam se nedělaly přijímačky z matiky. pravila absolventka výběrové třídy s rozšířenou výukou matematiky)

Pokud na tuhle otázku nechceš odpovídat, nutit tě nebudu, ale nedá mi to a stejně se zeptám. Co tvoje rodina? Ví o tvé internetové činnosti, a jaké s ní máš vztahy?
moje rodina je úžasná v tom, že mi nerejpá do soukromí. vážně. vůbec ne... je to drsný, ale já už jsem zvyklá... takže možná něco málo vědí, ale jenom to, co jsem před nimi zrovna náhodou utrousila.

Každý z nás má nějakého mazlíčka, s kterým se může beztrestně muchlovat, patříš i ty mezi nás, majitele domácích zvířátek?
mám devět koček. většina z nich žije na zahradě, takže dobrý, ale doma máme dvě koťata a občas u nás spí nebo jí tříletej kocour Klakson.

Teď přichází další tradiční otázka...co říkáš na moderní filmy, jsi s nimi spokojená, anebo radši šáhneš po starším kousku?
já na ty filmy moc nejsem... ale pár oblíbených mám. překvapivě jsou to většinou černobílý věci... i když třeba takovej Twilight se mi taky moc líbil... takže je mi to celkem fuk, koukám na to, co mi někdo doporučí

Asi bych se tě měla zeptat na fantasy, protože se v tomhle žánru evidentně hodně pohybuješ. Jaké autory máš nejradši? Ty dnešní, či ty co už psali dřív, ale není o nich tolik slyšet, protože nemají tak výbornou propagaci, jako někteří...
to je další věc, ve které se moc neorientuju. já prostě vlezu do oddělení Fantasy v knihovně a pak se řídím metodou "vidím - líbí - beru". pravda je, že třeba taková Lynn Flewelling moc velkou propagaci nemá, a četla jsem ji. zato jsem nečetla Eragorna (vlastně ani nevím, jak se to píše), který, myslím, docela velkou propagaci má... ale nejoblíbenější je beztak Pratchett, který je taky hodně propagovaný... nevím, neumím to posoudit
.
Co vlastně posloucháš za hudbu? Máš nějaký přesně vymezený žánr, anebo je to taková všehochuť?
vymezený žánr nemám, ale většinou se pohybuju kolem tvrdší muziky - na metalu jsem vyrostla a vydržel mi, akorát jsem k němu přidala punk. a kromě toho, teď se to beztak omezuje skoro výhradně na Vypsanou fiXu

A teď přichází závěrečná otázka. Máš už nějaké pevné plány do budoucna, kterých se budeš držet za každou cenu, či radši necháváš budoucnost budoucností a žiješ jenom přítomností?
žiju přítomností "budoucnost je rozkvetlý leknín", jak zpívá Márdi. však ono se uvidí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama