Michael Scott – Vědma

24. listopadu 2012 v 21:25 | Polgara |  Fantasy
***

Znovu se setkáváme se starými známými, kteří musejí čelit svým protivníkům, a tentokrát začíná přituhovat. Nikolas Flamel a dvojčata musejí nalézt dalšího nesmrtelného - slavného krále Gilgameše, jenž sice může dvojčata naučit ovládat další živel, ale problémem je, že přišel za ta staletí o rozum. Nejdříve se tedy vydají za rytířem Palamédem u něhož naleznou Williama Shakespeara (ano, toho Williama, docela jsem zírala, ale to není první ani poslední překvapení, jež pro nás autor přichystal). Jenže jsou bohužel přepadeni a musejí proto své dočasné útočiště opustit. Mezitím se na Alkatrazu odehrává další boj o přežití. Na tomto ostrově je totiž uvězněná Perenela Flamelová, které pomáhá jedna starobylých bytostí pramáti všech pavouků Areop-Enap.


Upřímně nechce se mi popisovat víc. Přestože si myslím, že z předchozích dvou dílů už víme naprosto všechno, přesvědčíme se opaku. Trošku mi v knize chyběla přítomnost bojovnice Scathach, ale předpokládám, že o ní uslyšíme ještě v dalších dílech. Autor ví, jak upoutat i jak donutit čtenáře, aby si koupil další díl, za ten konec bych vraždila.

Styl je sice poněkud jednodušší, není se čemu divit, když je tento příběh zařazený ve fantasy pro děti. Navíc postavy nejsou jenom černo-bílé a i o Flamelovi se dozvídáme zajímavé informace. Zmíním ta známějších jména nesmrtelných a starobylých bytostí, jež vám něco řeknou - Bastet, Horn, již zmiňovaný Gilgameš, bohyně Morigana u níž nás čeká také zajímaví odhalení a mnoho dalších. Opět vřele doporučuji, příjemné čtení na dlouhé večery.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama