Michael Scott – Čaroděj

24. listopadu 2012 v 21:24 | Polgara |  Fantasy
***

Tentokrát se příběh věnuje čaroději dr. Johnovi Dee, jenž se snaží všemožnými prostředky zajmout především svého dávného nepřítele Nikolase Flamela a získat, pokud možno živá dvojčata Joshe a Sofii Newmanovi. Nyní se potvrzuje, že sourozenci jsou dávná dvojčata z věštby.

Sofie už má probuzené schopnosti a díky tomu, že jí čarodějka z Endoru zasvětila do magie vzduchu a dala jí veškeré své vzpomínky je mladá dívka zase o něco silnější. Jenže magie si vybírá svoji daň. Je unavená, navíc jí děsí její zbystřené smysly. Postupně musí ovládnout všechny živly, proto se vypraví do Francie, kde je Nikolasův dávný přítel, jenž ovládá oheň a patří mezi nesmrtelné.

Mezitím musí stále unikat svému nepřítel, jenž se nezastaví před ničím a povolává na ně monstra, o kterých si dvojčata až dosud myslela, že jsou jenom v legendách a pověstech.

Takže znovu se setkáváme se starými známými z prvního dílu, ale vyskakují na nás i nové postavy. Takže na scéně se objevuje dobře známá Johanka z Arku, bývalý Nikolasův učedník hrabě Saint-Germain, Niccolo Machiavelli. No a z oblud je to třeba sfinga, Valkýry, Nidhog, bohyně Morrigana, bůh Mars...zdá se vám to moc? Tak to si počkejte na třetí díl a budete zírat. Byť se zdá neuvěřitelné, jaké postavy autor ve svém příběhu používá, tak během čtení se sic zpočátku neubráníte rozpakům, ale potom už vám jejich přítomnost přijde normální a neřešíte. Prostě si jenom užíváte toho, co vám příběh nabízí.

Zajímavě podané jsou také Joshovi pochybnosti o jejich ochránci Nikolasovi, ke kterému moc velkou důvěru nechová. Dále nesmím zapomenout na Perenelu Flamelovou, která je uvězněná na Alkatrazu a i zde se dějí velmi zajímavě věci. Takže, pokud se chcete dozvědět víc, vřele tohle dílko doporučuji. Akorát mě zabije to čekání, než vydají další díly a co jsem tak koukala na autorovi stránky, budeme čekat hodně dlouho.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama