Michael Scott – Alchymista

24. listopadu 2012 v 21:07 | Polgara |  Fantasy
***


V prvním díle se seznamujeme s dvojčaty Joshem a Sofií Newmanovými. Jelikož jejich rodiče díky svému povolání hodně cestují, jsou dvojčata na sobě závislá a pokaždé musí v novém místě nějak zapadnout. Nyní žijí v San Franciscu, kde si oba našli brigádu. Josh pracuje v knihkupectví Nicka Fleminga a Sofie v kavárně, která je hned naproti.

Sofie je právě na nákupech se svojí kamarádkou, když najednou vidí do knihkupectví vcházet zvláštně vypadající muže. Když se z knihkupectví začnou ozývat podivné zvuky, do toho všeho se připlete Nickova žena Perry Flemingová, která se bez zaváhání vřítí do knihkupectví.

Zde se Perry střetává s mužem jménem Dr. John Dee. Perry je nakonec tímto mužem unesena a Dee konečně získává to, po čem tak dlouhou dobu toužil. Knihu mága Abraháma zvanou Kodex. Má to však háček. Josh stihl z knihy vytrhnout poslední dvě stránky, které jsou pravděpodobně tou nejdůležitější částí.

Dvojčata se díky tomu dostávají do dobrodružství, které jim navždy změní život. Již nemohou žít svůj starý život, protože by se vrátil pro zbývající dvě stránky. A tak jim nezbývá nic jiného, než poslouchat slova muže, který jim nakonec odhalí jeho skutečné jméno. Je to Nikolas Flamel, bájný alchymista, jenž měl ochraňovat knihu, podle které vařil pro sebe a Perry elixír věčného mládí. To se mu dařilo až do tohoto okamžiku. Nyní mu zbývá ani ne měsíc na to, aby získal zpátky svoji milovanou Perenelu a zabránil starobylým bytostem k návratu na zemi.

Zároveň s tím se také dozvídáme, že Josh a Sofie mohou být těmi dvojčaty z věštby, kterou vyslovil samotný mág Abrahám.

Kniha plyne rychle a zbytečně nenudí dlouhými popisy či proslovy. Vyskakují na nás různé příšery či bytosti s magickou mocí z legend všech národů, setkáváme se s několika historickými osobnostmi, které skutečně žili a společně s našimi hrdiny prožíváme mnoho divokých dobrodružství.

Díky čemuž se dostáváme do říše bohyně Hekaté, kde tato dávná bytost probudí Sofiiny schopnost, seznamujeme se s věčnou Scathach a mnohými dalšími. Příběh sledujeme ze dvou pohledů. Očima dvojčat a očima dr. Johna Dee. Pokud byste tento příběh sháněli, tak ho najdete většinou v dětské fantasy. U nás zatím vyšly tři díly a už jsem se o nich kdysi zmiňovala. Prvním dílem je Alchymista, dalším dílem je Čaroděj, kde blíže poznáváme postavu dr. Johna Dee. Třetí kniha se jmenuje Vědma, tentokrát více prostoru dostane samotná Perenela.

Trošku mi vadily občasné chyby v překladu a vynechaná písmenka, ale to je poslední dobou téměř všude. Navíc jsem trošku nadávala na řešení tisku, kde okrajům stránky dávají víc prostoru než je nutné a zbytečně dle mého plácají papírem. Po grafické stránce nemám co vytknout, obálka knihy je zajímavá. Mám přečtené všechny tři díly, tudíž by s pokusem o recenze neměl být problém. Čtvrtý díl vyjde v květnu 2010.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama