Lisa Jackson – Ztracené duše

23. listopadu 2012 v 12:16 | Polgara |  Světová literatura
***Má za sebou státní oregonskou univerzitu a byla zaměstnaná v bankovnictví. V roce 1981 porodila a poté začala uvažovat o tom, co dělat o večerech, kdy má klid. Její sestra jí navrhla, aby zkusila něco napsat - ne kvůli slávě, ale aby Lisa zaměstnala svoji mysl. Uběhlo mnoho let od doby, než se Jacksonová odhodlala se svým prvním dílem zajít k vydavateli a pustit ho do světa. A dalších dvacet let, než se její dílo Nezvaný host (v ČR vyšla v roce 2006 v nakladatelství Domino) vyšvihla na první žebříček nejprodávanějších knih. V dnešní době se každá její novinka automaticky stává očekávanou událostí nejen v USA, ale i v dalších dvaceti zemích.

Nakladatelství Domino již vydalo tyto knihy:
Nezvaný host, thrillery Hrobař, Absolutní strach a Na prahu smrti. V jarních měsících roku 2009 vyšla Osamělá smrt.

Kristi Bentzová, které 27 let byla už dvakrát napadena sériovým vrahem, ale pokaždé s velkou dávkou štěstí vyvázla. Od jisté doby a na přání svého otce žije v New Orleans, ale uvědomuje si, že tohle není to, co si přeje a co ji učiní šťastnou. Navíc se nechce vzdát svého snu stát se novinářskou a psát o zločinech, které jí svoji zvráceností pobuřují, ale také fascinují. Když si začíná zoufat, dostane novou šanci splnit si svůj sen.

Po dobu dvou let z vysoké školy Všech svatých se ztratily čtyři dívky. O co víc, ony dívky byly ztracené duše - problematické, ale také velmi zranitelné dívky, na nichž nikomu nezáleželo, a když se Kristi snaží spojit s jejich příbuznými, zjišťuje, jak moc tím trpěly. Policie prohlásí, že dívky zřejmě utekly a po čase se vrátí, čímž považuje případ za vyřešený. Mladá dívka však tuší, že za tím je něco víc a dívky pojilo něco tajemného, co je dostalo do nebezpečí.

Proto se zapíše ke studiu na školu Všech svatých a přihlásí se na stejné předměty jako ony zmizelé dívky a snaží se působit stejným dojmem, jako ony. Také se dostává na kloub tajemstvím, které tak sveřepě ukrývá katolická škol. Především jí zaujmou pověsti kolující o zvláštním temném kultovním spolku. Jeho členové prý nosí na krku ampulku se svoji krví a setkávají se při rituálech, na které má přístup jenom elita.

Bentzová pochopí, že jedinou její nadějí na zjištění pravdy je, že se mezi tuto elitu dostane. Jenže si uvědomuje, že její počínání jí znovu dostává do smrtelného nebezpečí. Poté co znovu zmizí dvě dívky, Kristi pochopí, že svého protivníka podcenila...

Mně se kniha líbila. Autorka děj zbytečně neprotahuje a zároveň vás drží v napětí a očekávání, co se stane. Také příběh rozdělila do dvou pohledů. Je vyprávěn ústy Kristi Bentzová a poté slovy samotného vraha. Úplné vyústění příběhu se dozvíme až na posledních několika stránkách. Tuhle knížku bych zařadila spíše mezi tu oddechovější světovou literaturu, i když někdo by mohl namítnout, že dle obsahu moc oddechová není. Navíc se mi zalíbila jedna postava se jménem Jay, nebudu prozrazovat víc, abych vás nepřipravila o překvapení.
Obrázek vypůjčen ze stránek nakladatelství Domino
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama