Láska od depa

21. listopadu 2012 v 21:16 | Polgara |  Krátké povídky
Tato povídka byla psána na přání spolužačky, která taktéž vede blog. Nakonec z toho vznikla trochu víc idealizovaná situace.
Láska si nevybírá. To jí napadalo pokaždé, když poslouchala nadšení vyprávění její spolužačky o tom, co dnes při cestě zažila a jakého průvodčího potkala. Ona spolužačka a kamarádka v jedné osobě se pokaždé přiřítila jak velká voda a nebyla k zastavení. Ani sebepevnější hráz ji nemohla zastavit. A ona se jen tiše usmívala a naslouchala stížnostem na Medvěda, Voleteho a mnoha dalších pánů z řad průvodců. Tvářích, které však nikdy neviděla, ale připadalo jí, jako kdyby je znala několik let.
Přitom zavzpomínala na jinou nejmenovanou spolužačku, která taktéž nalezla zalíbení v jízdních dráhách a toužila potom navléknout modrou soupravu a cvakat lístky. Jenže, ona získala to, co se této slečně nedařilo. Lásku. Tu skutečnou, pravou a přitom něčím zvláštní. Jemu bylo přes třicet let a jí osmnáct, ale i přes tyto překážky spolu měli nádherný vztah. Přičemž, když vzpomínala na chvíle, kdy ona slečna čekala na svého prince v modré uniformě, musela se začít smát nahlas. Ale rychle s tím přestala, poněvadž její kamarádka, která teď stála vedle ní, na ni vrhla nechápavý pohled.
Nicméně, ani její náhlý výbuch smíchu její spolužačku nezastavil. Nadšeně pokračovala dál, i když se jí v očích objevil výraz zklamání. Její princ totiž nebyl tak dokonalý, jak si myslela. Aby dodala svým slovům váhu, vstala a začala jej předvádět. Pro nás to bylo představení pro pobavení, pro ni představení, které jí bolelo. Od těch doby mu neřekla jinak, než přežvýkavec. Iluze byly pryč a s nimi i naděje. Nicméně, pořád jí ještě zbývali další princové. Jenže, teď tu byla jiná obava. Co když budou stejně nechutní a hluční. Nedovedla totiž skousnout skutečnost, že lidé od depa, se chovají tak, jak říká jedna profesorka. Že jsou to hloupá, nevzdělaná stvoření bez špetky citu. Ale neustále měla před očima Marii a Františka. Jim to vyšlo. Tak proč ne jí?
"Víš," promluvila po chvíli kamarádka. "Někdy by mě zajímalo, proč zrovna já. Miluji ho, ale nedokážu sebrat odvahu, abych mu to řekla. Mám strach, že se mi nikdy nestane to, co Marii. Ona měla štěstí a svého prince si našla. Jenže když neudělám první krok já, pochybuji, že k něčemu někdy dojde. On je totiž..." kamarádka se zarazila ve snaze přijít na slova, jimiž by průvodčího popsala.
"Ignorant?" Otázala se, ve snaze pomoct spolužačce najít správná slova. Ta pokrčila rameny a přikývla.
Dívka, která měla to štěstí a nemusela se trápit kvůli nenaplněné lásce, se snažila přejít na jiné téma. Její kamarádka již zase upadala do melancholie a to nebylo dobré znamení.
"Podařilo se ti dneska vyfotit tu tvoji 714?" Otázala se a doufala, že spolužačka na chvíli zapomene. K jejímu potěšení tato malá výhybka slavila úspěch.
"Kupodivu, podařilo. Sice jsem chvíli u těch kolejí musela čekat, ale podařilo se mi nafotit i jiné snímky. Ale stejně, nejlepší jsou ty s tou 714. Jen škoda, že nejezdí už tak často." Zakončila s povzdechem.
"Mimochodem," neodolala spolužačka menšímu rýpnutí. "Kdy svého vyvoleného odchytíš a vyznáš mu lásku?"
"No, po škole Méďa pojede, tak doufám, že tentokrát to vyjde." Pokrčila s nic neříkajícím výrazem spolužačka a odvrátila se ke své spolusedící, která jí musela něco neodkladného říct.
Když potom šla druhý den do školy, byla značně zvědavá na to, jak dopadlo kamarádčino vyznání. Na icq ani na mobil se jí neozvala. Upřímně doufala, že to neznamenalo nic špatného. Jakmile se ocitla ve třídě, bylo tam jenom pár lidí, ale ta dotyčná, s kterou potřebovala mluvit, zatím ne. Ale nedivila se tomu. Jelikož byla mimopražská, do školy se dostávala pár minut před zazvoněním. Minuty se plazily pomaleji, než šnek na silnici. Nervózně pokukovala po hodinách a upřímně doufala, že už nastane hodina D.
Najednou někdo rozrazil dveře a s dupotem se vřítil do třídy. Korunu tomu nasadilo prohlášení: "Šíííííííííííšóó. Já to dokázala!"
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama