Když si metro C vezme dovolenou

21. listopadu 2012 v 17:00 | Polgara |  Cestujeme hromadnou
Jedná se o článek z minulého roku, na přesné datum si bohužel nevzpomenu, nicméně se jednalo o den, kdy se někdo rozhodl skočit pod metro a zastavil tím metro co na dobu neurčitou. Vzpomínám si, že když jsem tenkrát volala spolužačce, ať mě omluví, že jedu domů, jelikož nejede metro, říkala, ať se nestresuji, že profesorka taky ještě nedorazila. Poté mi oznámila, že jí řekla důvod a ani nenadávala, jelikož měla sama problémy s dopravou.Nikdy nepochopím ty, kteří mají touhu ukončovat svůj život pod koly jedoucího metra. Nejenom že tím způsobí problémy mnoha lidem, ještě stejně nemají jistotu, že to nepřežijí. Ano, hádáte přesně. Reaguji na dnešní hodinové nefungování metra. A víte, co mě na tom naštvalo nejvíc? Zbytečné vstávání před pátou hodinou.

Ráno jsem vyjížděla do školy ve svém obvyklém čase, ještě jsem měla 20 minutou rezervu, takže jsem se nestresovala, že bych nestíhala. S tím problém nemám nikdy, ono bydlení za Prahou vás naučí počítat čas tak, abyste nikde nečekali a abyste zároveň nepřišli pozdě. Na Kačerov jsem dorazila kousek před sedmou. Už před vchodem mě měl varovat ten dav lidí. Jindy je tam sice taky plno, ale dá se tam pohybovat tak, aniž byste vráželi do ostatních. Od pani, která rozdává pravidelně noviny Metro, jsem si jedny vzala a šla s davem dál. Lidi, kteří se hrnuli ven, vypadali naštvaně, ale nic neřekli. Až na schodech se někdo uráčil prozradit, že metro C stojí od Kačerova do stanice Florenc.

Co teď? Jak se z Kačerova úspěšně dostat do stanice, která je až na druhém konci Prahy? Nejideálnější by to bylo přes Smíchovské nádraží, ale stejný nápad mělo víc lidí. Potom byla ještě možnost sjet do Podolí a jet tramvají 17. Jenže, to bych se do školy dostala kolem třetí hodiny a jezdit tam, když máme jen šest hodin? Pohodlnější verze vyhrála. Ano, poctivě se přiznávám. Zatáhla jsem to. Ale k mému údivu jsem nebyla jediná, autobus, který v tuto dobu jezdí směr naše vesnice normálně prázdný, jel přeplněný. V tuto chvíli jsem záviděla těm, kteří mají auto.

Nicméně mě překvapila jedna věc. Podnik, který řídí městskou hromadnou dopravu, by v těchto situacích měl mít automaticky připravená razítka. Vím, že nemohou za fakt, že někteří jsou sobci a pro svoje pády si vybírají veřejná místa, ale jedno razítka a spousta připravených papírů by je snad nezabila? Když jsem tam viděla ty lidi, jak zoufale stojí ve frontě u okýnka a shánějí se po něm...došla mi slova. Navíc, pani za přepážkou začínala být mírně hysterická a silně nepříjemná. Tak jsem radši odešla bez razítka.

Doma jsem potom zjišťovala informace a nikde nic, jen jeden článek na Idnes. Jak je to možné? Copak mohou přehlédnout skutečnost, že zase někdo "spadl" pod metro? To schválně vypustili tu neinformovanost a jen mechanicky opakované hlášení, že metro c nejezdí odtud až potud? Že náhradní doprava byla sice nasazena hned, ale tak, že nikdo nevěděl, kde ten autobus staví? A nebýt policajtů a mužů ve žluté vestě byl by v tom ještě větší chaos.
Ze školy mi psala spolužačka, že prý i profesorka přišla pozdě a postupně se všichni scházeli. Volala jsem jiné, která jezdí z Budějovické a moc nadšená nebyla, ale na rozdíl ode mě do školy dorazila. Když jsem si potom s onou slečnou psala na icq, vypadlo z ní, že profesorce na rovinu řekli, že jsem to po téměř hodině čekání vzdala a jela domů. Když jsem se ptala, jak reagovala, tak Anet prohlásila, že to vzala v pohodě, poněvadž ona sama čekala půl hodiny. Vtipné je, že poté, co většina cestujících ztratila nervy a jela domů, metro zprovoznili...
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Čartkovova Čartkovova | Web | 10. ledna 2014 v 22:11 | Reagovat

Na to si pamatuji moc dobře. Měla jsem štěstí, protože tenkrát jsem jela z Vltavské.
Ve škole jsme ještě se Šárkou řešily, jak musela být Danuš z toho všeho zmatená, když sama stála na Muzeu a do školy dorazila o půl hodiny později :D
Ostatní to snad ani neřešili a klidně si ještě šli do Alberta pro svačinu :D ach jo, kde jsou ty časy... vždyť to bylo ve třeťáku... xD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama