Když chceš psa bít, hůl si vždycky najdeš

21. listopadu 2012 v 17:45 | Polgara |  Názory
***
Nedávno mě zarazily reakce pod články, kde jsou vždy vybrané blogy do soutěže o Blog roku na blog.cz. Moc jsem toho nečetla, jenom to, co dala Edith na svůj profil, pak také její článek na akčním blogu, kde se tímto nešvarem zabývala. Mnohdy mě zaráží lidská hloupost a omezenost, pokud jde o jakoukoliv soutěž. Ta soutěž není o nic a jejich názorech, ale o tom, co dokázali jiní, dostali se na vrchol a mají čtenářskou základnu.
Šance pro nováčky jsou někde jinde. I oni by si měli uvědomit, že ti, co se dostali nahoru, taky začínali od nuly. Neměli nic. Pouze nápady a dovednost v níž vynikali, a proto se rozhodli ji zveřejnit.
Zmíním například Temnářku, Abyss,Míšu Burdovou (Nelien), Renata Štulcová, Edith a další blogerky či blogeři, kteří se dostali mezi hlavní soutěžící. Mrzí mě to kvůli nim. Znám je skoro všechny, a proto si myslím, že většina tvrzení od komentujících jsou dost necitlivá a svým způsobem i sobecká. Nechci používat slovo závist, i přestože mě k tomu nynější situace svádí.
Mají svůj názor, ale podávají ho ve špatnou chvíli a na špatném místě. Kdyby šlo v soutěžích (nejenom té na Srdci blogu) o podporu nováčků, tak by se do nich dostávali pouze oni. Chtě nechtě chce všechno čas a člověk se musí ke slávě propracovat. Temnářka taky nebyla slavná hned, ani Edith. Stálo je to spousty času a dřiny. Pakliže i přes všechno budou dál tvrdit, že je zbytečné dávat hlas někomu, kdo je už slavný, má na počítadle hodně návštěv a u každého článku dvacet a víc komentářů....pak už mu není pomoci.
I já mám pořád problémy s návštěvnost. Na mém minulém blogu s doménou blog.cz jsem měla přes 70 návštěv denně, finální součet činil přes 60000 , byla jsem v autorském klubu, denně se pod články objevovaly komentáře. A byla jsem nějak slavná? Nebyla. Pouze jedna z mnoha. A prosím neberte čísla, která jsem vypsala jako vytahování se. Ještě mám, co dohánět, jelikož si uvědomuji, že to bylo pouze díky doméně a skutečnosti, že se moje články objevovaly mezi vyvolenými. Proč jsem odešla? Přesně kvůli atmosféře, která tam panovala.
Znovu se ukazuje, jak nepřejícní lidé dokáží být. Je mi to líto a ptám se sama sebe, kdy tohle vymizí a lidé dostanou rozum. Místo aby se mluvilo o tom, co lidé pro které se v soutěži hlasuje, tak se mluví o tom, že by se měla změnit pravidla přijímání soutěžících. Vždyť nač je potřeba slavném blogerovi dalších návštěvníků? Už jich má přeci dost. Pokaždé, když tohle slyším, tak je mi úzko, smutno a mám vztek. Copak přestanete kupovat knížky od oblíbeného spisovatele, jenom protože už má dost peněz? Proboha lidi, proberte se!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama