Hvězdná brána

24. listopadu 2012 v 17:44 | Polgara |  Seriály
***
A to jsem si říkala, že nebudu vzpomínat na to co bylo, ale tenhle seriál mě natolik uchvátil, že by bylo škoda se o něm nezmínit. Hlavně, že si všechno umím v poslední době tak krásně okecat...nicméně, Stargate jsem začala sledovat v době svého chození na základní školu. Pokud mě paměť neklame, tak jsem se vždycky rozčilovala nad tím, že nova nepouští všech deset sérií a většinou to zakončila šestou. Ale k věci.
Jedná se o seriál, jenž je jakýmsi volným pokračováním původního filmu z roku 1994, který mám taktéž na svém kontě zhlédnutých příběhů. Nicméně znovu se setkáváme se starými známými z již zmiňovaného filmu. Jackem, Danielem, Tealc´em, ke kterým přibude Samantha a s těmito hrdiny se vydáváme prozkoumávat nám tolik neznámý vesmír. Jejich prvními nepřáteli, na něž narazí, jsou Goa´uldi. Pro někoho, kdo tyhle světy nekonečné fantazie zbožňuje, byl tento seriál božskou manou. Když si vzpomenu jak rychle jsem mazala ze školy, aby mi nedej bože unikl nějaký díl...když jsem postupně poznávala pocity postav, jejich vztahy, minulost.
Nejradši mám Jacka O´Neilla a jeho všudypřítomný humor. Právě tato postava dodá seriálu ono kouzlo, které vás donutí u těch obrazovek sedět až do konce, byť se jedná o poněkud slabší díl. Dalším na řadě je Teal´c a jeho věčné "Vskutku", kdo zná ví, kdo nezná, snad se podívá. Nevím proč, ale u této postavy se mi vybaví okamžik, kdy náš přeběhlý Jaffa vypráví svůj úplně první vtip a Jack se diví, že vůbec nějaký zná. Nicméně, když ho dovypráví, je jediný, kdo se směje. Samantha a její věčná touha po znalostech (touhu po jisté osobě prozatím vynechám) taky nikdy nezklame. No a nakonec Daniel, hrdina s pestrou minulostí i přítomností.
Jak se seriál vyvíjel, přibývalo čím dál tím víc nových ras, některé se přidaly na stranu lidí, jiné šly proti nim. Došlo k odchodu některý herců, osobně mě mrzelo nahrazení Richarda D. Andrsena coby Jacka O´Neilla a nějaký ten čas mi trvalo, než jsem si zvykla na jeho náhradu. Když však na scénu přišla Vala Mal Doran, opět si mě tvůrci tohoto fenoménu získali. Jako každý seriál má i Hvězdná brána svoje slabší části, které však dokáže vyrovnat těmi, co neztratí na svém kouzlu, těmi, které chytí a nepustí. Odpůrci mi snad prominou moje nadšení, ale jeden se neubrání údivu, jak někdo může mít takouvhle fantazii.
Nicméně, seriál má i svá filmová pokračování plus další dvě série, které jsem zatím neviděla. Jedná se o pokračování Hvězdná brána: Atlantis a HB: Univerze. Překvapilo mě, že si někteří dali tu práci a natočili dva filmy mimo seriál. V prvním dokumentu s názvem Hvězdná brána: Pravdivý příběh se nás představitelka Samanthy (Amanda Tapping) snaží za pomoci vědců přesvědčit o tom, že něco ze seriálu může být skutečné. No, a pak samozřejmě nesmí chybět pohled do zákulisí, jenž pojmenovali Hvězdná brána: Příběh jednoho fenoménu. Zatím nemohu posuzovat, jelikož poslední dva jmenované jsem neměla tu čest vidět.
Mohla bych pokračovat ještě dlouho a podrobně popisovat všechny postavy, jež jsou nedílnou součástí vyprávění, bohužel vás zklamu a snad jsem někoho tímhle článkem navnadila a on se stane tím, kdo kult tohoto nejznámějšího sci-fi seriálu poznal blíž.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 TerushQaH TerushQaH | Web | 7. prosince 2012 v 20:42 | Reagovat

na tento seriál jsem také koukala hodně ráda.. Daniel byl prostě nejlepší.. ale kdybych se měla koukat teď, už by mě to nebavilo..ty další seriály jako pokračovaní jsem neviděla, tedy asi jeden díl Altantidy, ale už mě to nebavilo.. asi už mě to nějak přešlo.. ale byl to hezký seriál.. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama