Garth Nix – Abhorsenka

26. listopadu 2012 v 17:59 | Polgara |  Fantasy
***


Jde o závěrečný díl celé trilogie. Sabriel a její muž král Prubíř se stanou oběťmi atentátu, a tak všechny jejich povinnosti spadají na Lirael, která se konečně začíná dozvídat více podrobností o sobě samé a své rodině. S jejím posláním jí pomáhá Sam a jejich zvířecí přátelé Macek a Nezbedná Fenka.
Musí zničit Nekromanta Hráze, jenž se snaží vykopat pradávní zlo a oni mu v tom musí zabránit. Díky tomu dětští hrdinové předčasně vyspějí a zažívají dobrodružství, bez kterého by se klidně obešly. Proti nim stojí Ničitel, který patří mezi dávné bytosti. Podaří se naším hrdinům zabránit v probuzení dávného zla?
Znovu vstupujeme do světa, jenž nás tolik uchvátil v předchozích dílech, ale tentokrát tam jdeme s vědomím, že všechno se blíží ke svému konci. Nix na dlouhou dobu ukončil dobrodružství rodu Abhorsenů a tímto dílem svým čtenářům zodpověděl mnoho nevyjasněných otázek.
Opět prožíváme útrapy a radosti dospívajících hrdinů, jejich pochyby o tom, co by chtěli a co musí. Nejlépe popsanou částí je závěrečný souboj, který a také epilog, kde se ocitáme ve Smrti.
Pokud jste milovníky fantasy a hledáte něco nového, vřele doporučuji.

"Už vám to říkám," hájila se Fenka s velkou důstojností. "Jenom hledám ta nejvhodnější slova. Ničitel byl znám pod mnoha jmény, ale nejběžnější je to, které vám tady napíšu. Pokud nebude zbytí, nevyslovujte ho, protože teď, když se stříbrné polokoule dostaly na denní světlo, i to jméno má svou moc."
Fenka zaťala tlapku a vysunula z ní jediný ostrý dráp. Vyryla do písku sedm písmen. Využila současné verze abecedy, kterou měli Výsadní mágové v oblibě pro nemagickou komunikaci o magických tématech.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama