Fantasy - možnost, jak uniknout realitě

21. listopadu 2012 v 21:30 | Polgara |  Téma týdne
***
Pokaždé, když svoje unavené tělo pokládal do měkkých peřin, cítil zvláštní pocit, který vlastně ani nedokázal popsat. Připadal si jako dítě, jenž s očekáváním čeká dárek ke svým narozeninám. I přestože se mu tohle stávalo každý večer, nikdy se zážitek neopakoval. Navíc, snová dobrodružství měla svoji výhodu, že patřila pouze jemu. Jen on mohl užívat oné nekonečné fantazii, kterou měl. Na snech zbožňoval tu nespoutanou svobodu, nikomu se nemusel podřizovat. Mohl být kýmkoliv. A nezáleželo na tom zda sen zrovna vyprávěl o mocných čarodějích, o nepřemožitelných bojovnících či vznešených panovnících. Jednoduše si vytvořil krajinu natolik vzdálenou realitě, že v ní bylo možné cokoliv. Téměř žádná pravidla, téměř žádná pouta držícího ho na jednom místě.
Netušil, jak je možné, že dokáže tvořit tyto krásné světy plné magie, různých kouzelných tvorů, zvláštních bytostí, ale pokaždé mu dodaly energii potřebnou na přežití všedního dne. Jeho touha být dokonalým i ve snu možná pramenil z toho, že dokonce i ve skutečnosti, zastával významný post a zatím se nesetkal s neúspěchem. Svoji fantazii rozšiřoval čtením knih zabývajících se touto tématikou.
Nicméně, nedokázal pochopit trend, který se mezi čtenáře poslední dobou rozšířil. Jednalo se o vyprávění popisující upíry, které mnozí řadili právě do jeho zbožňované fantasy. Inu, proč ne. Vždyť, každému se líbí něco jiného, i když on by tyto krvelačné bytosti zařadil buď do hororu anebo do červené knihovny. Ale přesto ani on neodolal a po nějakém upířím příběhu šáhl, začetl se a chytil.
Zarážela ho jedna skutečnost, i přes jeho úspěšný život radši utíkal do snů, než aby si připustil, že mu něco chybí. Možná proto pořád četl pouze jeden žánr, který mu dodával potřebnou sílu. Pro někoho byl spánkem čas odpočinku, pro něj to byla doba, kdy mohl naplno projevit svoje pravé já. Nejenom, že osvěžila znavenou mysl, dodala energii zuboženému tělu, bez níž by se stejně neobešlo, ale dal mu možnost poznat nové krajiny a zažít to, co v normálním světě nešlo. Věděl, že jeho počínání je možná hloupé, jenže když znovu ležel na posteli a čekal, až jej spánek vezme do svého náručí, znovu se mu před očima začaly vytvářet různé obrazy nekonečného dobrodružství. Opět podlehl volání fantazie a nechal se vtáhnout do jejích sítí.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama