Dny Marianne

22. listopadu 2012 v 20:12 | Polgara |  Kulturní prožitky
Neb blázinec na kolečkách. Uvažovala jsem, zda článek nešoupnout do rubriky Ten zbytek, jelikož pochybuji, že pobíhání po obchodech se dá považovat za kulturu...mile mě překpvapilo, když jsem tento článek našla vytisklý na poslední stramě zářijového čísla časopisu Marianne, šlo o číslo 09/2011

Kdo z vás slyšel o této akci, kterou každoročně pořádá časopis Marianne? Jde o oslavu jakéhosi výročí, kdy téměř všechny obchody zavedou slevy, ale abyste ty slevy mohli mít, musíte vlastnit kupóny, které najdete právě ve výše jmenovaném časopisu a ještě v jednom, který se jmenuje Bydlení. Akce probíhá od 11. září do 12. září 2010 a řeknu vám, větší blázinec jste již dlouho nezažili. Jak to trefně okomentovala sestra, je to správný slepičinec.

Musela jsem obdivovat partnery nakupíjících dam, kteří s neobvyklou trpělivostí chodili do obchodů a byli ověšení taškami s logem Dny Marianne. My startovaly náš maratón v deset hodin ráno a končily jsme o sedm hodin později. Jsem upřímně ráda, že je tohle nakupovací šílenství jednou za rok. Ale musím říct, že tam zase člověk sežene to, co si přes rok normálně nekoupí. Akorát byl velký problém sehnat normální teplý svetr, většinou jsem tam našla ty tenké, jež jsou hezké, ale moc nezahřejí.

Nicméně, většinou jsme nálety do obchodů praktikovaly tak, že jedna stála ve frontě a zbytek nakupoval. Šla jsem s maminkou a sestrou, což bylo pokaždé na dlouho. Patřím mezi ty, kteří nakupovací horečku moc dlouho nevydrží a po dvou hodinách mají dost. Největší rados tmi ale udělalo knihkupectví, kde jsem sehnala konečně čtvrtý díl Vampýrské akademie, Krásné je zlo od Rebecy James, novou knihu od Ivanky deváté a Haruki Murakamiho. S oblečením jsem taky spokojená, ale na nějaký ten čas mám od nákupů díky bohu pokoj. Jenom ě trochu naštval neoluxor, který sice měl 50% slevy, ale na jenom na vybrané tituly. Hurá.

Dokonce i v obchodech, kde je normálně pět lidí byly kilometrové fronty. Upřímně jsem obdivovala prodavačky, které i přes nával lidí a stresující situaci měly na tváří úsměv a zvládaly to s přehledem. Navíc, i některé nakupíjící byly sdílnější než kdy dřív, a tak došlo i na situaci, že jsme si tam navzájem hodnotily oblečení.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama