Autogramiáda Jo Nesba – 14. 4. 2012

22. listopadu 2012 v 20:24 | Polgara |  Kulturní prožitky
***Jak již bývá při podobných akcích zvykem, tak návštěvě autora norského původu předcházelo velká propagace. Místo konání bylo určené v Neoluxoru na Václavském náměstí. Začátek autogramiády byl naplánovaný na 10:30 hodin, tak jsem se musela zařídit tak, abych to stíhala, jelikož o víkendu jezdí z vesnic autobusy ještě méně než během týdne. Nejdřív to vypadalo, že nadšenců půjde víc, účast přislíbila Santi, ale když jsem tam přišla, nikde nikdo.

Fronta se už táhla skoro až ke koni, když jsem se postavila za ten dav lidí, tak byla někde v polovině. Vypadalo to dost beznadějně a já jsem se bála, že se na mě nedostane. Paccia mě poprosila, zda bych ji nekoupila a nenechala podepsat knížku od Nesba. Tak jsem tam nakonec nesla dvakrát Nemesis a pro sebe jsem si ještě koupila Pentagram.

Stání ve frontě, která se táhla až ke koni uběhlo celkem rychle a i přes moje obavy se na mě dostalo. Nicméně se to neobešlo bez poznámek procházejících, kteří neodolali a rýpli si: "To jsou stejně dlouhé fronty, jako fronty na banány za komunistů."
Po nějaké době jsem začala shánět číslo na Santi, protože mi bylo divné, že zrovna ona by si něco takového nechala ujít. Takže nejdřív jsem volala Catrioně, zda ho náhodou nemá, naštěstí pro mě měla.

Jen neměla moje nové číslo, tak první, co se z telefonu ozvalo, bylo: "Kdo to je?" Nakonec jsme se domluvily tak, že ona dá moje číslo Santi a ta mi pak zavolá. Po krátkém rozhovoru mi slíbila, že tak do půl hodiny tam bude, protože jsem nevěřila, že by se fronta tak rychle pohnula kupředu. Santi před Neoluxor přišla ve chvíli, když už mě vpouštěli po pěti či deseti lidech na provizorně vytvořenou cestu ohraničenou zábranou. Jo Nesbø seděl v patře, kde je Knižní klub.

Když už jsem se konečně dostala těsně k vytouženému cíly a začala vytahovat všechny tři knížky, tak tam přišel zaměstnanec Neoluxoru a prohlásil: "Vzhledem k času si můžete nechat podepsat jen jednu knížku. Otevřete ji prosím na stránce, kterou chcete podepsat..." a bylo vymalováno. Jé, já jsem byla otrávená. Podle reakcí a výrazů okolostojících lidí jsem nebyla jediná, kdo byl rozčarovaný.

Pff, z časových důvodů? Vždyť autogramiáda trvala ani ne hodinu a už nás odsud vyháněli. Když jsem šla k Santi, tak říkala, že viděla, že nepustili posledních pět lidí. Nu, alespoň jsme si ho mohli vyfotit. Neoluxor se pro změnu zase jednou vyznamenal.

On do ČR přijede takhle významný autor a autogramiáda trvá pouhou hodinu s tím, že si můžeme podepsat pouze jednu knížku? Jako, co to je? Ale už mě to ani nepřekvapuje, jen mě to hodně zklamalo. Jak trefně poznamenala Santi a pár dalších: "Neoluxor se zase jednou vyznamenal." Upřímně doufám, že alespoň autogramiáda Christophera Paoliniho, která má být 5. Května bude o něco víc propracovanější.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama