Maturita za námi, odteď už jen relaxování

29. května 2012 v 19:17
Už je to za mnou, včerejším a dnešním dnem proběhly ústní maturity pro moji třídu. Ústní jsem dala všechny úspěšně, stejně tak přítel, takže je co slavit. Je to nezvyk mít najednou všechno to, co mě strašilo celé čtyři roky strašilo.Je to zvláštní, člověk si říká, že se maturitního ročníku nikdy nedočká, pak že ho nepřežije, protože bude utíkat strašně pomalu, ale opak je pravdou. Sotva se v září rozkoukáte, už je tu příprava na maturitní ples, potom ples, pak příprava na písemné maturity, praktické a ústní. Mezitím je ještě poslední zvonění, ale tomu věnuji samostatný článek.
21. ledna 2012 byl maturitní ples, potom nás větší akce čekala až při posledním zvonění. Tedy alespoň jedné z těch příjemnějších. Na 3., 4 a 5. května naplánovaná písemná státní část maturity. První den čeština nejdříve didaktický test a potom slohová práce, den druhý totéž v angličtině a v pátek měl přítel maturitu z matematiky. Nuže, začalo se češtinou, kterou jsem nijak neřešila, protože s ní problémy nemám a měla jsem z ní jedničky v horším případě dvojky.
Do školy jsme přišli všichni klasicky na osmou ráno, ale každý jsme byli někde jinde. Profesorka, která nám zadávala testy, tak přišla pár minut po osmé a začala nám říkat informativní věci, rozdala testy a v 8:20 hodin se začalo. Ten test neměl s češtinou absolutně nic společného, možná se občas zeptali, zda vidím chybu v textu, ale jak souvisí znalost češtiny s tím, jak dobře odhadneme správnou odpověď na základě určitého grafu? No dobře, nebudu uvažovat nad smyslem maturitní testů z češtiny, hlavní je, že je mám. Problém je, že nevíme slohovou práci jak z češtiny, tak angličtiny. Tu se dozvíme až 15. června. Bohužel, do té doby můžeme jenom doufat, ale s češtinou problém nemám, obávám se angličtiny. Ale o tom až později. Než začala další část, tedy ta slohová, tak jsme tam museli několik hodin čekat. Skončili jsme v 9:20 a začínalo se až v 12:10 hodin. Opět probíhalo totéž, co u předchozí části. Témata byla zvláštní, ale nakonec si každý vybral to svoje a něco napsal. Slohová práce skončila někdy před druhou hodinou.
Druhý den angličtina. Z té jsem měla docela slušný vítr, ta už mi tak dobře nejde. Takže den předtím nastalo menší hroucení, klid, říkala jsem si, snažila ses, tak snad přeci něco napíšeš. Ale něco mi našeptávalo, že tenhle předmět už tak slavný nebude. A taky, že nebylo. Poslech mi nešel a ten zbytek. Když jsem potom poslouchala zbytek třídy, jak řešil, co kde bylo správně, moje sebevědomí kleslo na bod mrazu a připadala jsem si jako největší trotl na světě. Slohová práce už však byla lepší. Věděla jsem co a jak napsat a dá se říct, že jsem splnila i všechny body, co po nás požadovali. Jednoduše řečeno připadala jsem si v ní jistější a klidnější. Tak snad. Opět totiž nemáme výsledky slohové práce. Fňuk.
Třetí den přišla na řadu matematika. Přítel byl značně vynervovaný, šla jsem s ním jako podpora. Ve většině případech jsme se šli navzájem podpořit neb chodíme do stejné třídy, tak u částí, kde jsme maturovali ve stejný den to bylo problematické, ale vzhledem k tomu, že ústní jsme měli každý v jiný den, tak se to dalo vyřešit…ehm, zase plácám, vrátím se zpátky k maturitě z matematiky. Na tu všichni potom, co ji napsali, tak nadávali. Přítel začínal klasicky v 8:20 a trvalo to až do 10:20 hodin. Když potom vyšel a ještě před ním přišla spolužačka, která taktéž maturovala z matiky, trochu namyšleněji prohlásila: "No, když jsem s tím měla problémy já, tak si myslím, že to tvůj přítel neudělá." Zarazilo mě, jak moc si byla jistá a jakým způsobem to řekla. Ale nekomentovala jsem to, jen jsem se přítele začala zastávat, ale vzhledem k tomu, že začala s ještě jednou spolužačkou řešit, co v tom bylo, zapomnělo se na to. Když dorazil i přítel, shodli se na tom, že matika byla těžká i na základní verzi a několik věcí, které tam byly, jsme vůbec neprobírali.
14. a 15. května 2012 se konaly praktické zkoušky, tedy ta maturitní část, která se měla přesvědčit o našich znalostech souvisících s oborem. První den, tedy 14. 5. se šlo na písemnou, kdy jsme měli čas od 8 hodin do 12:30 hodin na přípravu několika částí. Jednalo se o životopis, žádost o místo a prezentaci v power pointu. Všechno opět mělo určité parametry. Opět se ukázalo, jak jsou naše předpoklady o maturitách milné. Všechno jsme museli napsat na základě úkolů, které měly určité požadavky. Jo, byli jsme zvyklí z hodin techniky a administrace, ale stejně jsme na to koukali jako na zjevení boží.
Nejhorší ze všeho byl peněžní deník. Téma na prezentaci bylo nakladatelství Albatros a k tomu kniha, kterou toto nakladatelství vydalo a dostalo za ni Magnesii Literu. Potom byl ještě z možností Odeon a Academia, ale nejčastěji jsme si tahali právě Albatros a potom Odeon. Opět všechen čas na přípravu utekl strašně rychle a najednou už bylo dvanáct hodin a čas, kdy jsme měli pomalu končit. Potom s přítelem hurá domů na učení se na ústní část praktické maturity (s mamkou jsme totiž domluvené, že týden u přítele, víkend doma, někdy vyjde i víkend). V této části jsme měli totiž z paměti odprezentovat onu prezentaci. Bohužel jsem šla jako předposlední a ještě ke všemu odpoledne, ale už jsem tam šla opět s přítelem na 8 hodinu ranní.
Když jsem měla jít na řadu, začaly pracovat nervy. Předsedající byla totiž zástupkyně, se kterou jsem takříkajíc válčila a je docela dost velkým postrachem školy, potom tam seděla profesorka na světovou literaturu, nauku o knize a ještě učí naučnou literaturu plus ještě jedna ekonomikářka. Zpočátku jsem při mluvení koktala, třásl se mi hlas, ale mluvila jsem k věci.
Velmi mě překvapilo chování zástupkyně, která většinou působí dost nebezpečným dojmem. Celou dobu mě uklidňovala a pak, když jsem svoji prezentaci zakončila, tak mě chválila. Zastávala se mě dokonce i před profesorkou na světovku, která do mě rýpala kvůli období, které jsem v dějinách Albatrosu. Ale než stihla říct něco víc, tak do zástupkyně šťouchla loktem a prohlásila, že je velmi spokojena a třetí profesorka řekla, že se i něco dozvěděla a že jsem přišla jako nejistá a vyklepaná osoba a odcházím jako sebejistý člověk, a že bych svoji prezentaci udala. Potom, když náš zavolali na vyhlášení, tak jsem dostala za dvě.
16. května jsme si šli potom s přítelem pro výsledky z písemných didaktických testů, dala jsem češtinu a s příjemným výsledkem, ale už ne angličtinu. Přítel bohužel nedal matematiku. Když jsem to potom volal mamince, tak říkala, že to nevadí, že pokud to bude jen jeden předmět, tak ať si s tím nelámu hlavu a soustředím se na ústní. A dobře jsem udělala neb jsem je nakonec úspěšně dala. Ústní na mé škole proběhly 28. až 29. května. Já jsem šla v pondělí a přítel v úterý a oba jsme úspěšně zakončili, ale opět předbíhám. O tom až v dalším článku. J
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Týna Týna | Web | 29. května 2012 v 19:25 | Reagovat

Taky bych to už měla ráda za sebou, ale čeká mě to až příští rok :-) ... Vám oboum samozřejmě velká gratulace :-)

2 Rabe Rabe | Web | 1. června 2012 v 18:46 | Reagovat

gratuluji :-D  :-D  :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama